Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu, dnia 28 listopada 2021 r.

  1. Słowo Boże głosi dziś Andrzej Mikuć redemptorysta ze Starego Bielska. Już dziś zaprosi nas do udziału w misjach świętych, które w naszej parafii będziemy przeżywać w październiku przyszłego roku. Zapraszamy dziś o g. 16 na nieszpory niedzielne.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:
    - we wtorek - święto św. Andrzeja apostoła, w piątek – św. Franciszka Ksawerego, w sobotę – św. Barbary patronki górników i hutników (jest to także dzień modlitwy za bezrobotnych) .
  3. Od poniedziałku do piątku o g. 6,50 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych – według możliwości - do licznego udziału w roratach – Mszach świętych odprawianych w adwencie ku czci Matki Bożej przygotowującej nasze serca na Boże Narodzenie. Prosimy o przyniesienie lampionów, dzieci zachęcamy o włączenie się czynnie w konkursy i losowanie figurki Niepokalanej.
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca. Zachęcamy do Spowiedzi św.: dzieci w czwartek o g. 16, kandydaci do Bierzmowania i młodzież w piątek o g. 16; do udziału w nabożeństwach pierwszopiątkowym i pierwszosobotnim oraz do udziału w całodziennej i całonocnej adoracji w piątek. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w sobotę od g. 8 – chorych prosimy zgłosić w zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę podamy informacje o planowanych duszpasterskich odwiedzinach kolędowych. Już teraz prosimy o zgłaszanie w kancelarii nowo przybyłych w ostatnich latach do naszej parafii rodzin.
  6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na potrzeby diecezji, a ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.
  7. Bóg zapłać za ofiary  ub. niedzieli na pomoc dla Libanu oraz na inwestycyjne potrzeby parafii (wyposażenie kościoła w organy). Dziękujemy mieszkańcom  Morcinka 17 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 19.

 


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa