Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu, dnia 5 grudnia 2021 r.

 

 1. Modlitwą i ofiarą (do puszek przed kościołem) wspieramy dziś Kościół na Wschodzie.
  Zapraszamy dziś o g. 16 na nieszpory adwentowe.
 2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, jedno z najważniejszych świąt maryjnych, dającej nam udział w radości wybrania najpiękniejszej i najgodniejszej ze stworzeń ludzkich na Matkę Zbawiciela. Jest to też dzień modlitw za dzieci poczęte, za matki w stanie błogosławionym, za podejmujących walkę o czystość serca, za zgromadzenia, wspólnoty i dzieła, którym patronuje Niepokalana. Zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszy św. w naszym kościele: o g. 7, 12 (w tzw. Godzinie Łaski) i o g. 17 – na tę popołudniową Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci (nie ma tym dniu rorat), zwłaszcza dzieci (wraz z rodzicami) przygotowujące się do I Komunii św. – otrzymają cudowne medaliki Niepokalanej, a po Mszy św. będzie dla nich krótkie spotkanie formacyjne. Pozostałe liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja, we wtorek – św. Ambrożego.
 3. W poniedziałek, wtorek, czwartek i w piątek o g. 6,50 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego i aktywnego udziału w roratach (w sobotę o g. 7 dla tych, którzy nie mogli być w którymś z poprzednich dni).
 4. We wtorek o g. 19 – zapraszamy na comiesięczną Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 5. Na spotkania formacyjne zapraszamy w tym tygodniu: młodzież w piątek po wieczornej Mszy św., służbę liturgiczną w sobotę o g. 9,30 i scholę dziecięcą w sobotę o g. 10,30.
  Jedną z największych plag obserwowanych w pandemii jest uzależnienie od pornografii. Od stycznia w naszej parafii rozpoczną się spotkania formacyjne „Wolni aby kochać”, których celem jest pomoc mężczyznom w uwolnieniu od tego zniewolenia. Szczegóły i sposób zgłoszenia – na plakacie i na stronie parafialnej.
 6. Kustosz sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu zaprasza do udziału w uroczystościach odpustowych w przyszłą niedzielę. Dodatkowa Msza św. dla pielgrzymów o g. 12,30.
 7. Od dzisiejszej niedzieli (do 15 grudnia) będzie można potwierdzić chęć przyjęcia kolędowych odwiedzin duszpasterskich, które rozpoczną się po świętach. Na liście przy wejściu, w zakrystii, kancelarii prosimy te osoby/rodziny pragnące przyjąć odwiedziny o podanie nazwiska i adresu. Na podstawie tych zgłoszeń zostanie ułożony plan odwiedzin.
 8. W niedzielę 12 grudnia będzie można wesprzeć "Przestrzeń Opatrzności" - dzieło rozbudowy Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek dębickich w Skoczowie. Grupa teatralna "Edmundi" - składająca się z podopiecznych i pracowników Domu  przedstawi krótką pantomimę ewangelizacyjną.
 9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby diecezji. Dziękujemy mieszkańcom  Morcinka 19 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 21.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa