Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela zwykła, dnia 8 sierpnia 2021 r.

1. Po Mszy św. o g. 9,30 – czynna będzie kawiarenka parafialna w domu spotkań, a w salce pod probostwem – biblioteka parafialna. Na stoliku pod chórem do parafialnej księgi trzeźwości można wpisywać swoje postanowienia sierpniowej abstynencji z modlitwą za uzależnionych.

  1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy; we wtorek – święto św. Wawrzyńca (w tym dniu proboszcz z Bielowicka zaprasza na uroczystą Mszę odpustową o g. 17); w środę – wspomnienie św. Klary (w tym dniu Msza św. o g. 13,30 na wałach jasnogórskich na zakończenie pieszej pielgrzymki naszej diecezji na Jasną Górę); w sobotę – uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej diecezji. Diecezjalne obchody liturgicznego wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego, głównego patrona naszej Diecezji j i patrona Ziemi Oświęcimskiej odbędą się w sobotę, w kościele Świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu. O godzinie 11:00 sprawowana będzie Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla.
  2. W piątek zapraszamy do udziału w kolejnym czuwaniu fatimskim. Program czuwanie: g. 17 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; od 17,40 do 20 – Różaniec wszystkie części (prowadzą: 1.róże różańcowe; 2. Wspólnota św. Bogurodzicy; 3. Apostolstwo Dobrej Śmierci; 4. Apostolat Maryjny); 20,00 – Msza św. z procesją wokół kościoła, ok. 21,00 – Apel Jasnogórski;
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu będziemy błogosławić kwiaty i zioła, a o g. 11,30 będzie liturgia chrzcielna (w sobotę o g. 18 – nauka przed chrztem).
  4. Dzieci – uczestnicy ostatnich rorat prosimy o wpisywanie się w zakrystii na listę chętnych do udziału w wycieczce 27 sierpnia.
  5. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Morcinka 34 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 36.
    Dziękujemy za ofiary (1970 zł) ub. niedzieli składane na pomoc ofiarom ostatnich kataklizmów w Polsce i Europie. W przyszłą niedzielę - kolekta na inwestycyjne potrzeby parafii (wyposażenie kościoła w organy).

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa