Wniebowzięcie NMP, dnia 15 sierpnia 2021 r.

Dziś po Mszy św. o g. 9,30 – czynna będzie kawiarenka parafialna w domu spotkań, a w salce pod probostwem od 10,30 do g. 11,30 – biblioteka parafialna. Dzisiejsze święto to w tradycji święto Matki Bożej Zielnej. Po każdej Mszy św. będziemy błogosławić kwiaty i zioła.

1. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Jacka, patrona Śląska,
    w piątek – św. Bernarda; w tym dniu czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca - zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo o g. 16,15, Mszę św. z rozważaniem o Bożym Miłosierdziu i uczczeniem relikwii św. Faustyny;
    w sobotę – wspomnienie św. Piusa X.
  2. Jeszcze do końca sierpnia rodzice, którzy chcą przygotowywać swe dzieci do I Komunii św. w naszej parafii, mogą zabierać deklaracje zgłoszenia w zakrystii i uzgodnić termin pierwszej rozmowy z duszpasterzem.
  3. Rozpoczynamy zapisy na kurs – rekolekcje „Nowe Życie”, które będzie prowadzone w naszej parafii w dniach 1 – 3 października przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Zacheusz i wspólnotę św. Bogurodzicy. Szczegóły na plakacie i w internecie.
  4. W piątek 27 sierpnia udajemy się na wycieczkę do Krakowa z dziećmi – uczestnikami ostatnich rorat. Jeśli jeszcze są jakieś chętne do wyjazdu dzieci – prosimy o potwierdzenie na liście w zakrystii.
  5. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Morcinka 36 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Górny Bór 3.
    Dziękujemy za ofiary dziś składane na inwestycyjne potrzeby parafii (wyposażenie kościoła w organy.