Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela zwykła, dnia 1 sierpnia 2021 r.

Dziś po Mszy św. o g. 9,30 – czynna będzie kawiarenka parafialna w domu spotkań, a w salce pod probostwem od 10,30 do g. 11,30 – biblioteka parafialna.

  1. Rozpoczynamy dziś miesiąc trzeźwości i abstynencji. W modlitwach pamiętajmy o tej intencji, zachęcamy też wpisywania do parafialnej księgi trzeźwości postanowień abstynencji z modlitwą za uzależnionych.
  2. W poniedziałek 2 sierpnia, spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Liturgiczne obchody tygodnia: w środę – wspomnienie św. Jana Vianney’a, w piątek - święto Przemienienia Pańskiego (w tym dniu rozpoczyna się piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę).
  3. We wtorek zapraszamy na comiesięczną Msze św. z modlitwą o uzdrowienie. Początek spotkania o g. 19, o 19,30 – Msza św., adoracja i modlitwy wstawiennicze.
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do odnowienia życia sakramentalnego; Spowiedź święta dla dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św., dla dzieci i młodzieży w czwartek i piątek od g. 16. Adoracja całodzienna w piątek oraz od g. 20 całonocna z piątku na sobotę. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od g. 8 (proszę zgłosić chorych w zakrystii).
  5. 27 sierpnia chcemy zorganizować wycieczkę dla dzieci uczestników ostatnich rorat do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Krakowie na zwiedzanie i warsztaty w Parku Edukacji Globalnej „Wioski Świata”. Chętne dzieci prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii.
  6. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Morcinka 32 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 34.
    Dziękujemy kierowcom za ofiary  ub. niedzieli składane na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

 


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa