Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela zwykła, dnia 25 lipca 2021 r.

  1. Dziś po Mszach św. obrzęd pobłogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz kierujących tymi pojazdami z okazji dnia, któremu patronuje św. Krzysztof. Jak w ubiegłych latach kierowców z tej okazji zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy polskim misjonarzom „1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy”.
    Dziś także został ogłoszony dzień solidarnej modlitwy w intencji ofiar ostatnich kataklizmów w Polsce i Europie. Materialnie poszkodowanym będziemy mogli pomóc w przyszłą niedzielę przez udział w zbiórce ofiar pieniężnych do puszek po Mszach św.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek wspomnienie śś. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, w czwartek – św. Marty, w sobotę – św. Ignacego Loyoli.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. W modlitwach pamiętajmy o tej intencji, zachęcamy też wpisywania do parafialnej księgi trzeźwości postanowień abstynencji z modlitwą za uzależnionych.
  4. Wyjazd na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, w sobotę 31 lipca o g. 5,30 ze „Starego Targowiska”.
  5. Pod koniec wakacji w piątek 27 sierpnia chcemy zorganizować wycieczkę dla dzieci uczestników ostatnich rorat – jako wcześniej obiecaną nagrodę – do wioski misyjnej Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Krakowie. Chętne dzieci prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii.
  6. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Morcinka 30 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 32.
    Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli składane na inwestycyjne potrzeby parafii – na wyposażenie naszego kościoła w organy.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa