Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Trójcy Świętej, dnia 30 maja 2021 r.

  1. Dziś o g. 16,00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
  2. W poniedziałek o g. 17 ostatnie nabożeństwo majowe. W tym dniu będziemy obchodzić święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  3. We wtorek – pierwszy dzień czerwca, miesiąca poświęconego czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa do Bożego Serca będą na zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą św. o g. 17. We wtorek wspomnienie św. Justyna, a z racji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich dzieciach.
  4. W czwartek – święto uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą w porządku niedzielnym: 7,30, 9,30, 11,30 i 19 (od tego święta aż do końca sierpnia Msze wieczorne w niedzielę i świętą będą o g. 19). Na procesję Bożego Ciała zapraszamy po Mszy św. o g. 9,30; dzieci w strojach komunijnych zapraszamy do sypania kwiatów. Do przygotowania i przyozdobienia ołtarzy wokół kościoła zapraszamy w środę po wieczornej Mszy św.: wspólnotę św. Bogurodzicy (ołtarz przy wjeździe na parking), członków Żywego Różańca (ołtarz przy wejściu do kaplicy z dziećmi) oraz służbę liturgiczną i młodzież (ołtarz przy krzyżu misyjnym); do pomocy prosimy też członków rad parafialnych oraz innych chętnych.
  5. W tym tygodniu przypadają też: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w środę i piątek od g. 16, dla dorosłych pół godziny przed każdą Mszą św. W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu: całodzienną po rannej Mszy św. i całonocną od g. 20 do 6 rano w sobotę. W sobotę na Mszę św. o g. 7 i różaniec fatimski zapraszamy czcicieli Matki Bożej.
  6. W sobotę od g. 8 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii.
  7. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy do żywego udziału w nabożeństwach eucharystycznych przed wieczorną Mszą św., a w niedzielę przed Mszą o g. 11,30 i w przyszły czwartek na zakończenie oktawy o g. 17 – także do udziału w procesji teoforycznej wokół kościoła.
  8. Bóg zapłać za ofiary ub. poniedziałku na Dom Matki i Dziecka (470 zł) oraz dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii; dziękujemy też mieszkańcom Morcinka 17 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 19.
  9. Od przyszłej niedzieli po Mszy św. o g. 9,30 w domu spotkań będzie czynna kawiarenka parafialna.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa