Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Św., dnia 23 maja 2021 r.

 1. Dziś w o g. 16,00 – nabożeństwo majowe. Na nabożeństwa majowe w tygodniu zapraszamy przed wieczorną Mszą św. o g. 17.
 2. Jutro w poniedziałek będziemy obchodzić święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to też Misyjny Dzień Chorych oraz Dzień modlitwy za Kościół w Chinach. W naszym kościele Msze św. będą o g. 7, 9 i 17 (po nabożeństwie majowym). Składka przeznaczona jest w tym dniu na Dom Matki i Dziecka.
 3. W środę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, w tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.
 4. W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dzień szczególnej modlitwy o uświęcenie kapłanów.
 5. W sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; w tym dniu w katedrze bielskiej ks. biskup ordynariusz udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
 6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  Podczas Mszy św. o g. 11,30 dzieci klas IV będą przeżywać Rocznicę I Komunii św. Miejsca w kościele będą św. zarezerwowane dla tych dzieci. Spowiedź św. będzie dla dzieci w czwartek o g. 16, a próba liturgii w piątek o g. 18.
  Również podczas Mszy św. w przyszłą niedzielę będziemy dziękować Bogu za 10 lat kapłaństwa ks. wikarego Przemka Guziora.
 7. Procesja Bożego Ciała – jak w ub. roku – będzie w uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (3 czerwca) po Mszy św. o g. 9,30 wokół kościoła; do przygotowania 3 ołtarzy będziemy prosić oprócz członków rad parafialnych także: róże różańcowe (1), wspólnotę św. Bogurodzicy (2) oraz młodzież i służbę liturgiczną (3).
 1. Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli na potrzeby inwestycyjne parafii – na wyposażenie kościoła w organy; dziękujemy też mieszkańcom Morcinka 15 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 17.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa