Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa, Męki Pańskiej, dnia 28 marca 2021 r.

 1. Dziś o g. 15,45 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali i kazanie pasyjne.
 2. Wielki Tydzień, który dziś rozpoczynamy, a zwłaszcza Triduum Paschalne to czas najbardziej intensywnego przeżywania prawd naszej wiary. Od popołudnia Wielkiego Czwartku prosimy o zachowanie świątecznego charakteru tych dni,
  o wyciszenie i o włączenie się – w miarę możliwości, pamiętając o ograniczeniach sanitarnych (w naszym kościele limit miejsc obecnie to 31 osób) - do udziału w najważniejszych w roku celebracjach:
  * w Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18, w tym dniu zachęcamy do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania z naszej parafii, Po Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” do g. 22);

* w Wielki Piątek - dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa dla naszego zbawienia: adoracja w „Ciemnicy” od g. 7 do 18; g. 8 – ciemna jutrznia, g. 9 - Droga Krzyżowa na zewnątrz kościoła, a o g. 18 Liturgia Męki Pańskiej, po której rozpocznie się adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie i będzie możliwość uczczenia św. Krzyża (przez pokłon lub uklęknięcie). Adoracja potrwa całą noc, a w Wielką Sobotę do g. 19,30. Do prowadzenia adoracji  w Wielki Piątek prosimy młodzież o g. 21, wspólnotę św. Bogurodzicy o 21,30, a po komplecie o g. 22 zapraszamy do śpiewania Gorzkich Żali oraz na g. 23 zapraszamy (szczególnie mężczyzn) do odprawienia Drogi Krzyżowej, natomiast na nocne godziny adoracji od 24 do 6 prosimy chętnych o zadeklarowanie w zakrystii którejś godziny czuwania.
 W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę do procesji rezurekcyjnej zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
* Wielka Sobota – dzień wspominania dzieł zbawczych Boga, adoracji przy Bożym Grobie i uczczenia Krzyża św.; w tym dniu błogosławimy też pokarmy wielkanocne – o g. 11, 14 i 15;
* Wigilia Paschalna – szczytowy moment liturgii Triduum i całego roku kościelnego, podczas której rozpoczynamy świętowanie Wielkanocy, rozpocznie się o g. 20; prosimy o przyniesienie świec
z okapnikami, można też przynieść wodę do poświęcenia, nie będzie procesji rezurekcyjnej.
* Triduum Paschalne zakończą uroczyste nieszpory wielkanocne w Niedzielę Wielkanocną o g. 16.

 1. Dla godnego i owocnego przeżycia Triduum konieczne jest doświadczenie Miłosierdzia Bożego
  w sakramencie pokuty. Okazje do Spowiedzi św.:  dziś w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą św. i po południu od g. 15,30 do 16,30; w W. Poniedziałek, Wtorek i Środę od g. od 6,30 do 8 i od 16 do 17, w W. Czwartek od g. 7 do 9 i od 15 do 17, w W. Piątek od g. 7 do 9 i od 15 do 17.
  i w W. Sobotę od 7 do 10 oraz po błogosławieniu pokarmów o 14 i o 15 do 16.
 2. W Wielką Środę o g. 8 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
 3. Bóg zapłać mieszkańcom Górny Bór 8b za sprzątanie kościoła  i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu – w Wielką Środę po wieczornej Mszy św. - zapraszamy do sprzątania mieszkańców domów prywatnych przy ul. G. Bór  i Parkowej.
 4. Dziękujemy za ofiary  na inwestycyjne potrzeby parafii. Dziękujemy ponownie ofiarodawcom przedświątecznej pomocy parafialnego Caritas – pomocy tej udzielono 32 osobom.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa