Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu, dnia 21 marca 2021 r.

 

  1. Dziś o g. 15,45 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali i kazanie pasyjne.
  2. Trwa modlitewne przygotowanie do Dnia Świętości Życia i duchowej adopcji dziecka poczętego.
  3. W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o g. 7 i 17 będzie można uroczystym aktem włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do tego tak potrzebnego dziś dzieła. Osoby chętne mogą zabrać formularze ze stolika z darami, wypełnić go w domu i w czwartek przynieść na Mszę św.

W tym dniu przypada też 29 rocznica erygowania naszej diecezji, o której pamiętamy w modlitwie.

  1. Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek: po rannej Mszy św. o g. 7 i o godz. 17.
  2. W czwartek na nabożeństwo o g. 16,20 i na Mszę św. popołudniową zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, a w sobotę na poranną Mszę św. o g. 7 zapraszamy wspólnotę Apostolatu Maryjnego.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy do udziału we Mszy św. z gałązkami palmowymi, które będziemy błogosławić na początku każdej Mszy św. W tym dniu jest także obchodzony Światowy Dzień Młodzieży.
  4. Bóg zapłać mieszkańcom Górny Bór 7 za sprzątanie kościoła  i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Górny Bór 8b.
  5. Dziękujemy za włączenie się w charytatywną akcję „Wielkopostne porządki”, przez którą wspomogliśmy Dom Pomocy Społecznej w Skoczowie oraz za dziś składane ofiary na inwestycyjne potrzeby parafii (pokrycie kosztów prac remontowych w domu spotkań).

__________________________________________________________


Komunikat Diecezji Bielsko-Żywieckiej z dnia 21 marca 2021
Jako wspólnota Kościoła mierzymy się z trudnymi sprawami, w tym z krzywdami wyrządzonymi osobom małoletnim przez duchownych. Trudno znaleźć słowa, które mogłyby oddać ogrom cierpienia Pokrzywdzonych i ich najbliższych. Zaświadczyć o tym mogą wszyscy bezpośrednio zaangażowani w towarzyszenie i pomoc Pokrzywdzonym i ich rodzinom, a którzy angażują się w przyjmowanie zgłoszeń, prowadzenie dochodzenia wstępnego oraz procesu karnego.
Poszukiwanie sprawiedliwości nie jest nigdy tylko sprawą Pokrzywdzonego, to również obowiązek nas wszystkich, szczególnie odpowiedzialnych za funkcjonowanie naszej diecezji.
Wszystkie zgłoszone, do naszej kurii, przypadki nadużyć wobec osób niepełnoletnich są wyjaśniane oraz procedowane. Postępowanie kościelne opiera się na zasadach wydanych przez Stolicę Apostolską przy pełnej współpracy z Kongregacją Nauki Wiary w Watykanie, do której przekazujemy dokumentację dotyczącą każdej sprawy.
Nasza diecezja ściśle współpracuje również z państwowymi organami ścigania. Zgodnie z prawem obowiązującym od dnia 13 lipca 2017 roku, wszystkie wymagane przez prawo przypadki są zgłaszane do Prokuratury. Do niej także przekazaliśmy informacje o wszystkich wcześniej prowadzonych sprawach.
Pragniemy wszystkich zapewnić, że w naszej diecezji nie ma i nie będzie jakiegokolwiek przyzwolenia na tuszowanie przypadków wykorzystania seksualnego osób małoletnich.
Opisywana w mediach sprawa Pana Janusza, który został skrzywdzony przez ks. Jana W. została zbadana w 2014 roku, w krótkim czasie po objęciu naszej diecezji przez biskupa Romana Pindla. Natychmiast po przyjęciu zgłoszenia rozpoczęliśmy proces kościelny, który zakończył się wyrokiem skazującym zatwierdzonym przez Kongregację Nauki Wiary w Watykanie. Starając się jak najlepiej zrozumieć Pokrzywdzonego biskup Roman Pindel spotykał się z Nim, ze współczuciem wsłuchując się w Jego przeżycia oraz oferując pomoc. Jak zostało to wspomniane wcześniej ta sprawa również została przedstawiona Prokuraturze.
Mamy świadomość, że wszyscy jako Kościół Diecezjalny jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych wiernych, szczególnie najmłodszych. Właśnie dlatego po raz kolejny przypominamy, że sprawy nadużyć wobec osób niepełnoletnich należy zgłaszać do ks. Klaudiusza Dzikiego, Delegata Diecezji Bielsko-Żywieckiej ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, którego dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej naszej diecezji.
Ks. Adam Bieniek
Kanclerz Kurii
Bielsko-Biała, 16 marca 2021 roku
L. dz. 325/2021


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa