Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu, dnia 14 marca 2021 r.

  1. Rozpoczęliśmy  wielkopostne rekolekcje parafialne. Głosi je ks. dr Jarosław Międzybrodzki proboszcz z Rudy Śl. Godula. Rekolekcje będą trwać do środy. Aby więcej osób mogło z rekolekcji skorzystać, od poniedziałku do środy będą 3 Msze św. – o g. 7, 9 i 17. Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 15, Spowiedź św. pól godziny przed Mszą św. i od g. 16.
  2. Dziś o g. 15,45 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali i kazanie pasyjne.
  3. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona Kościoła. Modlitwy nowenny odmawiamy po rannej Mszy i przed wieczorną na zakończenie adoracji. Uroczystość św. Józefa przypada w piątek – będzie w całym Kościele dzień inauguracji Roku św. Józefa. Msze św. w naszym kościele będą o g. 7, 9 i 17. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także trzeci piątek miesiąca, kiedy modlimy się do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu także rozpoczyna się modlitewne przygotowanie do Dnia Świętości Życia i duchowej adopcji dziecka poczętego.
  4. Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek: po rannej Mszy św. o g. 7 i o godz. 17. Przedtem wypominki za zmarłych.
  5. W sobotę po wieczornej Mszy św. – nauka przed chrztem. Liturgia chrzcielna – w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11,30.
  6. Bóg zapłać mieszkańcom Górny Bór 6 za sprzątanie kościoła  i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Górny Bór 7.
  7. Nasza parafia włącza się w charytatywną akcję Fundacji Małych Stópek pn. „Wielkopostne porządki”. Akcja polega na zbieraniu środków czystości, chemii gospodarczej dla wybranego Domu Pomocy Społecznej. Chcemy w ten sposób pomóc podopiecznym DPS-u skoczowskiego prowadzonego przez ss. Służebniczki. Dary będzie można przynosić do naszego domu od poniedziałku do piątku w godz. 16 – 17. Zachęcamy do włączenia się w akcję i dziękujemy już dziś za każdy dar serca. Pragniemy też zaprosić – szczególnie spośród osób młodszych, odważnych i wielkiego serca – do włączenia się w wolontariat parafialnego Caritas – chętnych prosimy o kontakt w zakrystii, kancelarii lub u p. Ewy Dobrzyńskiej.
  8. Zachęcamy do skorzystania z pomocy Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem, działającego na terenie naszej Diecezji. Ośrodek prowadzony jest przez Caritas Diecezji Bielsko- Żywieckiej i pomaga wszystkim tym, którzy zostali pokrzywdzeni w wyniku przestępstwa. W Ośrodku otrzymają państwo pomoc prawną, psychologiczną, mediacyjną oraz skorzystają Państwo z pomocy finansowej. Ośrodek mieści się w Bielsku-Białej ul. Wyspiańskiego 33 oraz posiada Lokalne Punkty w Żywcu, Kozach i Cieszynie. Informacje można uzyskać na stronie internetowej pokrzywdzoniprzestepstwem.pl lub pod numerem telefonu 667 252 257.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa