Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Adwentu, dnia 6 grudnia 2020 r.

Modlitwą i ofiarą (do puszek przy wyjściu z kościoła) wspieramy dziś Kościół na Wschodzie.

Przy bocznym wyjściu z kościoła – prasa katolicka (Gość Niedzielny, MGN za materiałami na roraty, Niedziela).
Można już także nabywać świece i opłatki wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na działalność charytatywną.

  1. Dziś o g. 16 – zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem wtorku) o g. 6,50. Streszczenie rozważania roratniego będzie także podczas wieczornej Mszy św. dla osób, które obawiają się mieścić w wyznaczanym nam limicie.
  3. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – to jedno z największych świąt maryjnych, dzień szczególnej modlitwy za dzieci poczęte, za matki w stanie błogosławionym. Nie będzie w tym dniu rorat, natomiast zapraszamy na Msze św. w naszym kościele o g. 7, 12 (w tzw. Godzinie Łaski) i 17. Podczas Mszy św. będą błogosławione cudowne medaliki Niepokalanej. Dzieci komunijne z rodzicami szczególnie zapraszamy na poświęcenie i wręczenie medalików podczas Mszy św. o g. 17.
  4. W środę czwartek i w piątek będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po rannej Mszy św. do g. 9 i po południu od g. 15 do 17, a w piątek także po wieczornej Mszy św. do g. 20. Pół godziny przed zakończeniem adoracji będzie okazja do Spowiedzi św. (prosimy, by jak najwcześniej skorzystać z okazji do Spowiedzi przedświątecznej).
    Natomiast podczas adoracji zachęcamy do skorzystania z propozycji adwentowych rekolekcji „samoobsługowych” przygotowanych przez rekolekcjonistę ks. Zbigniewa Maciejewskiego. Na stoliku pod chórem będą kartki z rozważaniem i instrukcją obsługi na każdy dzień. (więcej szczegółów w biuletynie).
  5. Od przyszłej niedzieli (do zakończenia obecnych obostrzeń) będzie dodatkowa Msza św. wieczorna o g. 18.
  6. Bóg zapłać mieszkańcom Morcinka 19 za sprzątanie kościoła  i ofiarę na dekorację adwentową i świąteczną. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Morcinka 21. Składamy podziękowania za ofiary na potrzeby naszej parafii składane podczas Mszy niedzielnych, w tygodniu i przelewane na konto parafialne. Bóg zapłać też indywidualnym ofiarodawcom regałów do biblioteki parafialnej.
  7. Biskup wydał następujące rozporządzenie w sprawie tegorocznych odwiedzin duszpasterskich: W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce w Diecezji Bielsko-Żywieckiej nie organizujemy w tym roku odwiedzin duszpasterskich rodzin w tradycyjnym okresie. Wizytę duszpasterską przenosimy na czas, kiedy pozwolą na to warunki sanitarne. Czas ten zostanie podany do wiadomości przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego.

8.    Apel Biskupa Bielsko-Żywieckiego o oddawanie osocza dla chorych na COVID-19: Drodzy Diecezjanie, Lekarze oddziałów zakaźnych szpitali naszej diecezji, dzięki których ofiarnej pracy udało się powrócić do zdrowia wielu naszym krewnym i bliskim, proszą o przekazanie gorącego apelu do wszystkich, którzy przeszli zwycięsko walkę z koronawirusem:
Wasze osocze zawiera przeciwciała pomocne w leczeniu chorych na COVID-19 z ciężkimi objawami.W celu oddania osocza osoby w wieku od 18 do 60 lat (wielokrotni dawcy krwi do 65 lat), które zostały wyleczone z COVID-19 lub przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2 proszone są o zgłaszanie się w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Bielsku-Białej przy ul. Wyspiańskiego 21 (na terenie Beskidzkiego Centrum Onkologii-Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II). Jest możliwość wejścia od ul. Grunwaldzkiej, naprzeciwko Tesco.
Wcześniej należy ustalić, czy spełnia się wszystkie konieczne warunki – numery telefonów podane są w gablotce: 33 812 21 90, 33 822 18 39
Przez taki adwentowy czyn miłości można najpiękniej wyrazić wdzięczność Bogu za odzyskane zdrowie i wspomóc leczenie, a może nawet uratować życie naszych chorych sióstr i braci.
† Roman PINDEL
Biskup Bielsko-Żywiecki


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa