Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu, dnia 29 listopada 2020 r.

 

  1. Dziś o g. 16 – zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach od poniedziałku do piątku o g. 6,50. Tegoroczne rozważania roratnie pt. „Cud nad cudami” będą zachętą do bardziej świadomego i gorliwego uczestnictwa we Mszy św. Dzieci (ale też i dorosłych) zachęcamy do przyniesienia lampionów.
  3. Obchody liturgiczne tygodnia: w poniedziałek – święto św. Andrzeja Apostoła, w czwartek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w piątek – św. Barbary, przez wstawiennictwo której modlimy się za górników oraz ich rodziny; jest to także dzień modlitwy za bezrobotnych. Ks. Biskup udzielił w tym dniu dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla górników i ich rodzin.
  4. We wtorek zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Początek spotkania o g. 19, Msza św. o g. 19,30, po Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca. Zachęcamy do odnowienia życia sakramentalnego. Spowiedź św. dla dzieci kl. IV-VII w czwartek od g. 16, dla uczniów kl. VIII i młodzieży w piątek o g. 16, dla dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św.
  2. W piątek – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu po porannej Mszy św. i całonocna od g. 20 w piątek do g. 6 rano. Zapraszamy wszystkich, którzy zobowiązali się do konkretnej godziny adoracji i wszystkich chętnych do czuwania przy Jezusie Eucharystycznym.
    W sobotę od g. 8 – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii.

Bóg zapłać mieszkańcom  ul. Morcinka 18 za sprzątanie kościoła  i ofiarę na dekorację adwentową i świąteczną. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Morcinka 19.

 


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa