Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wszystkich Świętych, dnia 1 listopada 2020 r.

  1. Zapraszamy dziś na nabożeństwo za zmarłych o g. 15,45.
  2. Jutro Dzień Zaduszny, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele o g. 7, 9 i 17. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie rodziny zmarłych w ostatnim roku naszych parafian.
  3. Różaniec za zmarłych zalecanych codziennie w tygodniu o g. 16,30.

Przez cały miesiąc można zyskiwać odpust zupełny za naszych zmarłych nawiedzając cmentarz, odmawiając modlitwę za zmarłych i wypełniając pozostałe zwykłe warunki odpustu: Spowiedź św., Komunia św., modlitwy – Wierzę i Ojcze nasz oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.

  1. We wtorek o g. 19 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
  2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do odnowienia życia sakramentalnego, do udziału w nabożeństwach, przyjmowania Komunii św. wynagradzającej, do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu.
  3. W nawiązaniu do apelu księży biskupów prosimy o modlitwę i post w intencji naszej Ojczyzny, o modlitwę przebłagalną za grzechy profanacji i szerzenie cywilizacji śmierci (także w naszej parafii i mieście), o poświęcenie swego czasu na adorację w pierwszy piątek miesiąca – cały dzień i od g. 20 w nocy - w duchu ekspiacyjnym. Prosimy o taką modlitwę także w pozostałe dni tygodnia – jeśli są osoby gotowe adorować Pana Jezusa w któryś z dni od g. 15 (tworząc w ten sposób modlitewną straż naszego kościoła) – prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
  4. W sobotę od g. 8 – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – prosimy chorych zgłosić w zakrystii.
  5. W dniach 7-8.11 w następna sobotę i niedzielę parafialna CARITAS przeprowadzi zbiórkę pieniężną na pomoc świąteczną dla najuboższych. Pomoc będzie udzielana indywidualnie wg potrzeb. Ofiary pieniężne na ten cel można tez wrzucać do naszej skarbonki przy wejściu do kościoła w każdym czasie.
  6. Bóg zapłać mieszkańcom Morcinka 9 za sprzątanie kościoła  i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Morcinka 13. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary (2460 zł) złożone przed dwoma tygodniami  na pomoc polskim misjonarzom w Boliwii, za przygotowanie kiermaszu – p. Dorocie i p. Basi. Słowa wdzięczności kierujemy także wobec Pań: Agnieszki Odrzywolskiej, Kariny Bujok oraz Joannie Śleziona, które upiekły ciasta na kiermasz oraz pomagały w jego przeprowadzeniu.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa