Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela zwykła, dnia 8 listopada 2020 r.

Przeżywając dzień solidarnej modlitwy z Kościołem prześladowanym powierzajmy Bogu chrześcijan z krajów, w których łamane są ich prawa do wyznawania wiary i często giną z powodu imienia Jezusa, prośmy też o opamiętanie dla prześladowców,  o pokój w świecie i w naszej Ojczyźnie.

  1. Przed kościołem osoby z parafialnej Caritas zbierają dziś ofiary na pomoc świąteczną dla potrzebujących. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Na ten cel w każdym czasie można też złożyć ofiarę do skarbonki przy wejściu do kościoła.
  2. Zapraszamy dziś na Różaniec za zmarłych zalecanych o g. 16.
  3. Obchody liturgiczne tygodnia: w poniedziałek święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata; we wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, w środę – św. Marcina z Tours, w czwartek – św. Jozafata, w piątek - pierwszych polskich męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna.
  4. W środę obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny zapraszamy o g. 8.
  5. W sobotę w kościele po wieczornej Mszy św. będzie nauka przed chrztem.
  6. Bóg zapłać mieszkańcom Morcinka 13 za sprzątanie kościoła  i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Morcinka 15. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby inwestycyjne parafii.
  7. W przyszłą niedzielę dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami mogą przynieść (do zakrystii – po dowolnej Mszy lub w następnym tygodniu) rozwiązania pierwszego zadania z materiałów formacyjnych i otrzymać upominek.
  8. W związku z kolejnymi ograniczeniami ilości wiernych w kościele (w naszym kościele obecnie to 42 osoby) prosimy osoby, które obawiają się, że w niedzielę nie zmieszczą się w tym limicie o w miarę możliwości uczestniczenie we Mszy św. w którymś z dni w tygodniu.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa