Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela zwykła, dnia 25 października 2020 r.

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o g. 16. W ostatnim tygodniu października zapraszamy co dziennie na nabożeństwo różańcowe o g. 17.
  1. W środę obchodzimy święto śś Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – modlitwą ogarniamy w tym dniu Biskupa seniora z racji imienin.
  2. W przyszłą niedzielę 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych, dzień, w którym oddajemy cześć naszym świętym patronom i prosimy ich o wstawiennictwo. Od popołudnia tego dnia będziemy modlić się za naszych zmarłych. Nie będzie w tym roku procesji na cmentarz, a tylko nabożeństwo za zmarłych w kościele o g. 15,45. Wypominki za zmarłych można przynosić do zakrystii. Za zmarłych zalecanych będziemy modlić się podczas Różańca od 1 do 8 listopada.

    Słowo
    Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Wiernych na czas Uroczystości Wszystkich Świętych: Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych to czas, kiedy w sposób szczególny myślimy o naszych bliskich, którzy już zakończyli ziemską pielgrzymkę. Nawiedzanie cmentarzy i modlitwa nad grobami zmarłych z naszych rodzin, bliskich i przyjaciół jest pięknym i potrzebnym znakiem naszej wiary w zmartwychwstanie. W tym roku ten szczególny czas naznaczony został wzmagającą się pandemią koronowirusa, wzywając nas wszystkich do większej ostrożności i odpowiedzialności podczas odwiedzania cmentarzy. Papież Franciszek w związku z pandemią wydał dekret wydłużający na cały miesiąc listopad okres zyskania odpustu za zmarłych, który można uzyskać modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarze. Dlatego zachęcamy wszystkich, aby nawiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć w czasie na cały miesiąc listopad. Nawiedzając cmentarze zachowajmy wszystkie obostrzenia mając na uwadze dobro, zdrowie i życie swoje i innych osób. Niech czas modlitwy za zmarłych napełnia nasze serca nadzieją i umacnia naszą wiarę w Zmartwychwstanie Chrystusa.

  3. Zachęcamy do przystąpieniu już w tym tygodniu do sakramentu pokuty – codziennie okazja pół godziny przed nabożeństwem – by móc w stanie łaski uświęcającej przystąpić do Komunii św. i zyskiwać odpust zupełny za naszych zmarłych.

Bóg zapłać mieszkańcom  ul. Morcinka 7 za sprzątanie kościoła  i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Morcinka 9.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w trosce o ochronę i wsparcie osób starszych w okresie pandemii Koronawirusa uruchomiło Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu. W ramach ww. akcji seniorzy, powyżej 70 roku życia, dzwoniąc pod numer infolinii 22 505 11 11, będą mogli otrzymać pomoc ze strony pracownikow pomocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby, takich jak żywność oraz środki ochrony osobistej.

 

 


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa