XVII Niedziela zwykła, dnia 26 lipca 2020 r.

Po każdej Mszy św. błogosławimy dziś samochody i inne pojazdy mechaniczne, i zachęcamy kierowców do włączenia się w akcję pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu przez złożenie ofiary przy odbieraniu na parkingu pamiątek poświęcenia swych pojazdów.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
    w środę wspomnienie św. Marty, w piątek – św. Ignacego z Loyoli, w sobotę – św. Alfonsa Marii Liguoriego.
  2. W czwartek na g. 16,20 zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci na nabożeństwo i Mszę św.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, czcimy Niepokalanego Serce Maryi Panny, zapraszamy na Mszę św. i różaniec w duchu wynagradzającym o g. 7. W tym dniu także będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną od g. 8. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
  4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się tej intencji, zachęcamy do wpisania swych postanowień do parafialnej księgi trzeźwości.
  5. W przyszłą niedzielę przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 32. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Morcinka 34. Dziękujemy osobom angażującym się w różne prace dla naszej wspólnoty, szczególnie ostatnio za prace porządkowe na probostwie.
  7. Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli (5218 zł) na potrzeby inwestycyjne parafii (malowanie probostwa i planowane ocieplanie pozostałych ścian domu spotkań). W przyszłą niedzielę – kolekta na potrzeby diecezji.