XVI Niedziela zwykła, dnia 19 lipca 2020 r.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
    w poniedziałek – wspomnienie bł. Czesława;
    w środę – święto św. Marii Magdaleny;
    w czwartek – święto św. Brygidy współpatronki Europy;
    w piątek – wspomnienie św. Kingi;
    w sobotę – święto św. Jakuba Apostoła; patronem tego dnia jest również św. Krzysztof, patron kierowców i podróżujących, dlatego po wieczornej Mszy św. w sobotę i po każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę będziemy błogosławić samochody i inne pojazdy mechaniczne, będzie także okazja włączyć się w akcję misyjną MIVA Polska „1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy”, by pomóc w zakupie środków transportu przez polskich misjonarzy.
  2. W sobotę po porannej Mszy św. – zapraszamy członków Apostolatu Maryjnego na spotkanie do salki.
  3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 30. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Morcinka 32. Dziękujemy osobom angażującym się w różne prace dla naszej wspólnoty, szczególnie ostatnio za prace porządkowe na probostwie i przy utwardzaniu drogi obok kościoła.
  4. Dziękujemy wolontariuszom - młodzieży także z naszej parafii - zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie igrzysk dla dzieci "Kid's Games".
  5. Dziękujemy za ofiary dziś składane na potrzeby inwestycyjne parafii (malowanie probostwa i planowane ocieplanie pozostałych ścian domu spotkań). W przyszłą niedzielę – kolekta na Seminarium Duchowne.