Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela zwykła, dnia 2 sierpnia 2020 r.

Dziś w odpust Porcjunkuli wierni mogą uzyskać odpust zupełny nawiedzając kościół parafialny i spełniając pozostałe zwykłe warunki odpustu.

 1. Rozpoczął się sierpień miesiąc trzeźwości, modlitwy za ojczyznę, czas, w którym zachęcamy do podjęcia dobrowolnych wyrzeczeń, czasowej abstynencji w intencji uzależnionych. Na stoliku z tyłu kościoła będzie wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swe postanowienia.
 2. Apostolstwo Trzeźwych Rodzin przy parafii śś. Piotra i Pawła zaprasza dziś na Kaplicówkę na piknik. Początek o g. 14,30 – Różaniec, 15 – Msza i biesiada ze śpiewem i pysznym poczęstunkiem.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  we wtorek – wspomnienie św. Jana Vianney’a, patrona proboszczów;
  w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego;
  w sobotę – wspomnienie św. Dominika
  We wtorek wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Początek spotkania o g. 19, o g. 19,30 – Msza św., po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy wstawiennicze.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca; modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele Chrystusowym (Msza św. za powołanych i o nowe powołania w czwartek o g. 7) oraz oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – w piątek zapraszamy do udziału we Mszy św., nabożeństwie, do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu (trwają zapisy na deklarowaną stałą adorację w pierwsze piątki i noce z pierwszego piątku na sobotę, brakuje jeszcze parę osób do zapewnienia obecności na każdej godzinie – prosimy o zapisy w zakrystii). Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św., w piątek od g. 16.
 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 34. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Morcinka 36.
   Dziękujemy kierowcom za ofiary ub. niedzieli na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu i za dziś składane ofiary na potrzeby diecezji. W przyszłą niedzielę – kolekta na potrzeby parafii.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa