XVIII Niedziela zwykła, dnia 2 sierpnia 2020 r.

Dziś w odpust Porcjunkuli wierni mogą uzyskać odpust zupełny nawiedzając kościół parafialny i spełniając pozostałe zwykłe warunki odpustu.

1. Rozpoczął się sierpień miesiąc trzeźwości, modlitwy za ojczyznę, czas, w którym zachęcamy do podjęcia dobrowolnych wyrzeczeń, czasowej abstynencji w intencji uzależnionych. Na stoliku z tyłu kościoła będzie wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swe postanowienia.
  2. Apostolstwo Trzeźwych Rodzin przy parafii śś. Piotra i Pawła zaprasza dziś na Kaplicówkę na piknik. Początek o g. 14,30 – Różaniec, 15 – Msza i biesiada ze śpiewem i pysznym poczęstunkiem.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
    we wtorek – wspomnienie św. Jana Vianney’a, patrona proboszczów;
    w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego;
    w sobotę – wspomnienie św. Dominika
    We wtorek wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Początek spotkania o g. 19, o g. 19,30 – Msza św., po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy wstawiennicze.
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca; modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele Chrystusowym (Msza św. za powołanych i o nowe powołania w czwartek o g. 7) oraz oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – w piątek zapraszamy do udziału we Mszy św., nabożeństwie, do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu (trwają zapisy na deklarowaną stałą adorację w pierwsze piątki i noce z pierwszego piątku na sobotę, brakuje jeszcze parę osób do zapewnienia obecności na każdej godzinie – prosimy o zapisy w zakrystii). Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św., w piątek od g. 16.
  5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 34. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Morcinka 36.
     Dziękujemy kierowcom za ofiary ub. niedzieli na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu i za dziś składane ofiary na potrzeby diecezji. W przyszłą niedzielę – kolekta na potrzeby parafii.