Uroczystość Zesłania Ducha Św., dnia 31 maja 2020 r.

1. Od przyszłej niedzieli do końca do sierpnia – będzie w niedziele jedna Msza wieczorna o g. 19.
  2. W poniedziałek rozpoczyna się czerwiec, miesiąc oddawania czci Bożemu Sercu. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o g. 17 przed wieczorną Mszą św. W tym roku nabożeństwa te będziemy przeżywać w duchu wdzięczności z dziećmi komunijnymi przeżywającymi kolejne białe tygodnie.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
    - w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (czyli dawniej II Dzień Zielonych Świąt), jest to także Misyjny Dzień Chorych oraz Dzień Dziecka – zapraszamy na Msze o g. 7, 9 i 17;
    - w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa (nabożeństwa po rannej Mszy i na zakończenie całodziennej adoracji o g. 17), w sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP (Msza św. wynagradzająca i różaniec fatimski o g. 7).
    Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w piątek od g. 16 (o g. 17 zapraszamy dzieci na Mszę św.), dla kandydatów do Bierzmowania o g. 18,30 (dla nich Msza św. o g. 19). Prosimy rodziców o przypominanie dzieciom o Spowiedzi i Mszy pierwszopiątkowej.
  2. W sobotę od g. 8 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy. W tą niedzielę kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Modlimy się za osoby, które dotąd zaniedbują tę podstawową praktykę życia religijnego, by nie pozostały poza Kościołem i apelujemy do nich, by jeszcze w tym tygodniu powróciły do życia sakramentalnego.
  4. Informacja dla zapisanych na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Warmii i Mazur 22-24 VI: prawdopodobnie pielgrzymka się odbędzie, czekamy tylko na ostateczne potwierdzenie transportu. Jeśli ktoś chce zrezygnować z wyjazdu, prosimy o kontakt w ciągu najbliższego tygodnia.
  5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci komunijnych oraz mieszkańcom ul. Morcinka 21. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania kolejnych rodziców dzieci komunijnych.
  6. Dziękujemy za  ofiary na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby diecezji.