Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Św., dnia 31 maja 2020 r.

 1. Od przyszłej niedzieli do końca do sierpnia – będzie w niedziele jedna Msza wieczorna o g. 19.
 2. W poniedziałek rozpoczyna się czerwiec, miesiąc oddawania czci Bożemu Sercu. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o g. 17 przed wieczorną Mszą św. W tym roku nabożeństwa te będziemy przeżywać w duchu wdzięczności z dziećmi komunijnymi przeżywającymi kolejne białe tygodnie.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (czyli dawniej II Dzień Zielonych Świąt), jest to także Misyjny Dzień Chorych oraz Dzień Dziecka – zapraszamy na Msze o g. 7, 9 i 17;
  - w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa (nabożeństwa po rannej Mszy i na zakończenie całodziennej adoracji o g. 17), w sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP (Msza św. wynagradzająca i różaniec fatimski o g. 7).
  Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w piątek od g. 16 (o g. 17 zapraszamy dzieci na Mszę św.), dla kandydatów do Bierzmowania o g. 18,30 (dla nich Msza św. o g. 19). Prosimy rodziców o przypominanie dzieciom o Spowiedzi i Mszy pierwszopiątkowej.
 2. W sobotę od g. 8 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy. W tą niedzielę kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Modlimy się za osoby, które dotąd zaniedbują tę podstawową praktykę życia religijnego, by nie pozostały poza Kościołem i apelujemy do nich, by jeszcze w tym tygodniu powróciły do życia sakramentalnego.
 4. Informacja dla zapisanych na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Warmii i Mazur 22-24 VI: prawdopodobnie pielgrzymka się odbędzie, czekamy tylko na ostateczne potwierdzenie transportu. Jeśli ktoś chce zrezygnować z wyjazdu, prosimy o kontakt w ciągu najbliższego tygodnia.
 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci komunijnych oraz mieszkańcom ul. Morcinka 21. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania kolejnych rodziców dzieci komunijnych.
 6. Dziękujemy za  ofiary na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby diecezji.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa