Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Świętej, dnia 7 czerwca 2020 r.

  1. Dziś i aż do końca do sierpnia w niedziele będzie jedna Msza wieczorna o g. 19.
  2. W czerwcu, miesiącu oddawania czci Bożemu Sercu zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o g. 17 przed wieczorną Mszą św. W niedziele litanie do NSPJ będziemy śpiewać na zakończenie adoracji przed Msza św. o g. 11,30. Na wieczorne nabożeństwa i Msze zapraszamy szczególnie dzieci komunijne przeżywające kolejne białe tygodnie.
  3. We wtorek podczas Mszy św. o g. 17 ks. bp Piotr Greger udzieli sakramentu bierzmowania kandydatom z naszej parafii. Dziś w niedzielę – próba liturgii o g. 17, w poniedziałek po wieczornej Mszy św. – nabożeństwo i Spowiedź św. dla kandydatów i świadków. Na wtorkową uroczystość zapraszamy do licznego udziału nie tylko rodziny i najbliższych kandydatów ale i wszystkich chętnych.
  4. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy w tym dniu do żywego, pełnego udziału w Eucharystii. Msze św. będą w porządku niedzielnym: 7,30, 9,30, 11,30 i 19. Po Mszy św. o g. 9,30 zapraszamy do udziału w nabożeństwie eucharystycznym, które w tym roku zastąpi procesję Bożego Ciała. Będziemy się modlić przy 5 stacjach – pierwsza i ostatnia w kościele, a trzy wokół kościoła przy ołtarzach, do budowy których zapraszamy oprócz Duszpasterskiej Rady Parafialnej także róże różańcowe (ołtarz 2), wspólnotę św. Bogurodzicy (ołtarz 3) oraz służbę liturgiczną i młodzież (ołtarz 4). Między ołtarzami przemieszczać się będą wraz z baldachimem z Przenajświętszym - służba liturgiczna i dzieci komunijne sypiące kwiaty (zapraszamy je wraz z rodzicami). Pozostali uczestnicy mogą się rozstawić wokół kościoła lub pozostać wewnątrz. Prosimy też o udekorowanie na ten dzień okien w naszych domach i mieszkaniach.
  5. Dziś kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Modlimy się za osoby, które dotąd zaniedbując życie sakramentalne pozostają poza Kościołem.
  6. W sobotę zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie wg następującego porządku: g. 17 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego, od 17,45 do 20 – 4 części różańca prowadzone przed róże; o g. 20,15 Msza św. z procesją z figurą Matki Bożej wokół kościoła i ok. 21 - Apel Jasnogórski.
  7. Od przyszłej niedzieli w zakrystii lub w kancelarii parafialnej rodzice obecnych uczniów kl. II będą mogli zapisywać się na pierwsze indywidulane spotkanie rozpoczynające przygotowanie do przyszłorocznej I Komunii św. Natomiast uczniowie klas VII będą mieć spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w piątek 19 czerwca.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła  kandydatom do bierzmowania. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania kolejnych rodziców dzieci komunijnych oraz mieszkańców ul. Morcinka 22.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa