Wniebowstąpienie Pańskie, dnia 24 maja 2020 r.

Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest także Dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Modlimy się też za naszą diecezję w dniu, w którym miały odbyć się główne diecezjalne obchody ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówce, a także za dzieci przystępujące do I Komunii św. i obchodzące rocznicę I Komunii św.

1. Dziś na g. 16 zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym. Msza św. popołudniowa o g. 16,30 i dodatkowa o g. 18. W tygodniu nabożeństwa majowe - codziennie o g. 17 – w tym tygodniu nabożeństwa te łączymy z nowenną przed Zesłaniem Ducha Św. Również po każdej rannej Mszy św. odmawiamy Litanię Loretańską.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia: - we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza; w tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święta; - w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; - w sobotę wspomnienie św. Jana Sarkandra, patrona naszej diecezji i naszego miasta; w tym dniu w katedrze bielskiej ks. biskup diecezjalny udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu; kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie;
  1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Św. kończącą obchody paschalne. W Wigilię Zesłania Ducha Św. zapraszamy na modlitewne czuwanie w sobotę o g. 19. W przyszłą niedzielę kończymy także maryjne nabożeństwa majowe. W ostatnią niedzielę maja będą także dwie wieczorne Msze św. – o g. 16,30 i 18, a od czerwca do sierpnia – jedna Msza wieczorna o g. 19.
  2. Mimo utrzymującego się ograniczania miejsc dla uczestników nabożeństw, gorąco zachęcamy całe rodziny, by korzystać z tych możliwości, jakie są, by spotkać się Jezusem eucharystycznym we Mszy św., i by przystąpić do sakramentu pokuty. – okazja do Spowiedzi św. jest pół godziny przed Mszą św. Na popołudniowe nabożeństwa majowe i Msze św. szczególnie zapraszamy dzieci komunijne, młodzież, szczególnie kandydatów do Bierzmowania.
  3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci komunijnych. W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania kolejnych rodziców a także mieszkańców ul. Morcinka 21.

Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli na ostatnią stację Drogi Krzyżowej.