Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela wielkanocna, dnia 17 maja 2020 r.

  1. Dziś na g. 16 zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym. W tygodniu nabożeństwa majowe - codziennie o g. 17. Również po każdej rannej Mszy św. odmawiamy Litanię Loretańską.
  2. Dziś o g. 18 dodatkowa Msza św. – dziękczynna za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II. O tej intencji będziemy też pamiętać w poniedziałek – w setną rocznicę urodzin naszego świętego Rodaka oraz w czwartek w 25 rocznicę spotkania z Nim na Kaplicówce w Skoczowie.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych od procesji błagalnych, które w te dni urządza się do krzyży przydrożnych. W tym roku będziemy odmawiać modlitwy błagalne po Mszy św. w kościele.
  4. W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena, natomiast w piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – modlitwę nowenny będziemy odmawiać podczas nabożeństwo majowych.
  5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to zarazem Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
  6. Pamiętajmy w modlitwach o dzieciach przystępujących do I Komunii św. i dziękujących za ten dar w kolejnych – dla nich – białych tygodniach. W przyszłą niedzielę o g. 9,30 będzie kolejna uroczystość I Komunii św., a o g. 11,30 – rocznica I Komunii św., dlatego część miejsc w kościele będzie zarezerwowane.  W kolejne dwie niedziele będzie dodatkowa Msza św. o g. 18.
  7. Zgodnie z obecnie obowiązującymi restrykcjami w naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach jednocześnie do 62 osób, a na zewnątrz w odpowiednich odstępach – do 200 osób. Nadal modlimy się o ustanie zagrożeń, o przywrócenie pełnej wolności wyznania i praktykowania wiary, ale też zachęcamy, by korzystać z możliwości uczestnictwa we Mszy św., z przystępowania do Spowiedzi św. - okazja w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 19 oraz osobom z innych bloków, dziękuję też młodzieży za prace porządkowe w domu spotkań. W przyszłym tygodniu prosimy do sprzątania rodziców dzieci komunijnych.
  9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na ostatnią stację Drogi Krzyżowej.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa