Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna, dnia 10 maja 2020 r.

  1. Dziś na g. 16 zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym. W tygodniu nabożeństwa majowe - codziennie o g. 17.
  2. W środę obchodzimy wspomnienie NMP Fatimskiej – w kolejną rocznicę objawień Maryjnych w Fatimie i przekazania światu poprze troje pastuszków orędzia i wezwania do pokuty i modlitwy różańcowej zapraszamy do udziału w pierwszym tegorocznym czuwaniu fatimskim. Będzie ono miało następujący przebieg: o g. 17 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i Koronka do Bożego Miłosierdzia; od 18,00 do 20,15 – 4 części Różańca św. prowadzone przez poszczególne róże różańcowe, o g. 20,15 Msza św. z pierwszym z cyklu rozważań o 7 Boleściach Matki Bożej. Na zakończenie odmówimy Apel Jasnogórski i zawierzymy losy parafii i świata Matce Najświętszej. Ze względu na obecne restrykcje nie będzie procesji z Figurką wokół kościoła, a na poszczególne godziny czuwania prosimy o w miarę równomierne podzielenie się uczestnictwem.
  3. W czwartek – święto św. Macieja Apostoła, w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski.
  4. Papież Franciszek zachęca wszystkich, aby czwartek 14 maja 2020 r. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zachęcamy wiernych do włączenia się w tą inicjatywę.
  5. W piątek modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca – zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego o g. 16,30.
  6. W tym roku dzieci klas III przeżywają swoje uroczystości I Komunii św. w małych grupach lub indywidualnie, w kilkunastu terminach. W przyszłą niedzielę o g. 9,30 będzie także taka uroczystość, dlatego miejsca w kościele będą zarezerwowane.
  7. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o g. 18 - Msza dziękczynna za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II. Zachęcamy do korzystania z okazji do uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i w tygodniu, do przyjmowania Komunii wielkanocnej. Przed każdą Mszą św. jest też okazja do Spowiedzi św.
  8. Składka do puszek na wsparcie diecezjalnej rozgłośni Anioł Beskidów zaplanowana na niedzielę 10 maja, ze względu na epidemię została przeniesiona na nieokreśloną przyszłość. Można jednak wesprzeć diecezjalne radio przez indywidualne wpłaty na konto. Anioł Beskidów nadaje programy o religijno-społecznym charakterze. Rozgłośnia działa tylko dzięki ofiarom wiernych. Numer konta oraz dostęp do szybkiego przelewu na stronie radia: aniolbeskidow.pl
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 18 oraz osobom z innych bloków, dziękuję też za prace porządkowe w domu spotkań. W przyszłą niedzielę prosimy do sprzątania chętne osoby szczególnie z ul. Morcinka 19.

 Dziękujemy za wsparcie materialne naszej parafii przekazywane osobiście i na konto parafialne. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na ostatnią stację Drogi Krzyżowej.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa