Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna, dnia 3 maja 2020 r.

Po każdej Mszy św. dziś w łączności z przedstawicielami Episkopatu Polski zgromadzonymi na Jasnej Górze uroczystym aktem odnawiamy oddanie naszej Ojczyzny NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA I MATCE BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI.

  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o powołania do służby w Kościele. W tej intencji będziemy się modlić podczas każdej Mszy św., a także podczas nabożeństwa majowego, na które dziś zapraszamy o g. 16,00. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie naszych maturzystów.
  2. W tygodniu codziennie o g. 17 zapraszamy na majowe nabożeństwa, w których oddajemy cześć Matce Bożej Matce Pięknej Miłości, a Jej wstawiennictwu oddajemy sprawy naszych rodzin, Kościoła i świata wołającego o Boże miłosierdzie.
  3. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Floriana, patrona hutników i strażaków, w środę – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu ks. Biskup udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji, których polecamy w naszych modlitwach. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Z inicjatywy Apostolatu Maryjnego miesiąc maj jest czasem nieustającej modlitwy za Ojczyznę. W naszej parafii będzie to dzień 8 maja, piątek. Zachęcamy parafian (i łączących się duchowo z naszą parafią gości), którym leży na sercu los Ojczyzny, by włączyli się na 1 godzinę do tej krucjaty Z uwagi na obecną sytuację nie będzie przed kościołem zapisów – proponujemy dowolną formę, miejsce i godzinę modlitwy.
  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty oraz na Mszę św. (530 zł) mieszkańcom ul. Morcinka 17. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie chętnych z ul. Morcinka 18 (mogą też dołączyć osoby z ul. Morcinka od 3 do 15).

 Dziękujemy za wsparcie materialne naszej parafii przekazywane osobiście i na konto parafialne (dzięki nim w ostatnim czasie zostały zainstalowane 2 stacje Drogi Krzyżowej, wymienione zostały lampy w prezbiterium oraz wymieniono pozostałe okna w domu spotkań).


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa