Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna, dnia 26 kwietnia 2020 r.

 

  1. Dziś w Niedzielę Biblijną zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego w naszych domach. Zapraszamy też na g. 15,45 na nabożeństwo Drogi Światła.
  2. Według ostatnich zarządzeń w nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć do 40 osób (pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję mszalną) z zachowaniem odpowiedniej odległości w oznakowanych ławkach. Ponieważ to ograniczenie pozbawia wielu osobom możliwości wypełnienia praktyki udziału we Mszy niedzielnej i przyjęcia Komunii wielkanocnej, prosimy wiernych o zaplanowanie sobie uczestnictwa w najbliższym czasie we Mszy św. w tygodniu. Codziennie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu o g. 15. Do końca kwietnia zachęcamy też do codziennego łączenia się duchowego z modlitwą różańcową o g. 20,30, która jest transmitowana z naszego kościoła.
  3. W czwartek o g. 16,20 – Różaniec do 7 Boleści Matki Bożej i Msza św. o g. 17 w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W tym dniu wspominamy św. Józefa Rzemieślnika – modlimy się o błogosławieństwo dla ludzkiej pracy, pamiętamy o tych, którzy tej pracy zostali pozbawieni. Na ten dzień Biskup diecezjalny udziela dyspensy dotyczącej obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i przyjęcia Komunii wynagradzającej, na nabożeństwo do Bożego Serca po rannej Mszy, na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynamy w tym dniu maryjne nabożeństwa majowe - zapraszamy na nie codziennie o g. 17, a w niedzielę o g. 16. Spowiedź św. przed I piątkiem – pół godziny przed Mszą św.
  5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od g. 8. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub sami chorzy mogą zgłosić się telefonicznie .
  6. W sobotę będziemy obchodzić przeniesioną z niedzieli 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski głównej Patronki naszej Ojczyzny. Do udziału we Mszy św. w tym dniu zapraszamy o g. 7, 9 i 17. W tym dniu czcimy też Niepokalane Serce Maryi. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę wynagradzającą o g. 7 i na Różaniec fatimski po Mszy św.
  7. Bóg zapłać za wsparcie materialne naszej parafii przekazywane osobiście i na konto parafialne – w ostatnim tygodniu szczególnie za ofiary na dokończenie rozpoczętych inwestycji – instalację ostatnich stacji Drogi Krzyżowej oraz wymianę pozostałych okien w domu spotkań.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa