Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Miłosierdzia Bożego, dnia 19 kwietnia 2020 r.

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Bożego Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia obchodzony w tym roku pod hasłem „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. O g. 15,30 podczas nabożeństwa Bożemu Miłosierdziu oddamy dziś naszą parafię i cały świat uroczystym aktem zawierzenia. Każdy wierny może uzyskać odpust zupełny w dniu dzisiejszym (biorąc pod uwagę obecną sytuację stanu epidemii) spełniając następujące warunki: -wyrzekając się całkowicie jakiegokolwiek grzechu; - wzbudzając zamiar wypełnienia trzech zwykłych warunków (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) – gdy tylko będzie to możliwe; -odmawiając przed świętym wizerunkiem naszego Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).
  2. W mocy pozostaje dyspensa naszego biskupa diecezjalnego zwalniająca z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Od najbliższego poniedziałku w nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć maksymalnie 40 osób (pierwszeństwo będą miały osoby zamawiające intencję mszalną) z zachowaniem odpowiedniej odległości. Od poniedziałku wznawiamy adorację Najświętszego Sakramentu o g. 15. Nadal nie będą się odbywały spotkania wspólnot i grup formacyjnych.
  3. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, zachęcamy w tym dniu do szczególnie intensywnej modlitwy za naszą Ojczyznę.
  4. W sobotę obchodzić będziemy święto św. Marka Ewangelisty – to dzień modlitwy o urodzaje i o uchronienie nas od klęsk żywiołowych. W tym roku zamiast procesji błagalnej do krzyża zapraszamy na nabożeństwo po Mszy św. rannej.
  5. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwy w rodzinach i duchowe łączenie się z liturgią sprawowaną w naszym kościele.
  6. Bóg zapłać osobom z ul. Morcinka 13 za sprzątanie kościoła i ofiarę 80 zł na kwiaty, dziękujemy za każde wsparcie materialne naszej parafii przekazywane osobiście i na konto parafialne – dziś szczególnie za ofiary na dokończenie rozpoczętych inwestycji – instalacje ostatnich stacji Drogi Krzyżowej oraz na wymianę pozostałych okien w domu spotkań.

 

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi, ulecz naszą słabość, przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa