Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, dnia 12 kwietnia 2020 r.

1. Przeżywamy Oktawę Wielkanocy, przez osiem kolejnych dni o randze uroczystości będziemy przedłużać świętowanie najważniejszego wydarzenia zbawczego – zmartwychwstania naszego Zbawiciela i Pana Jezusa Chrystusa. Wobec trwających obostrzeń (do 19 IV) nadal kościoły nie mogą się wypełniać wiernymi w tym najradośniejszym okresie dzielenia się wielkanocną nowiną i czerpania ze zdrojów zbawienia w sakramentach świętach, zwłaszcza Eucharystii i Pokuty, do których Kościół szczególnie gorąco w tym czasie zaprasza. W kościele może być maksymalnie 5 osób, podczas Mszy mogą być tylko zamawiający intencję mszalną.  Co do innych posług duszpasterskich prosimy kontaktować się indywidualnie, telefonicznie.
  2. Dziś nieszporami wielkanocnymi o g. 16 kończymy obchody Triduum Paschalnego.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. są w porządku niedzielnym.
  4. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego – prosimy o włączenie się w tą modlitwę w swoich domach codziennie o g. 15. Codziennie oprócz Mszy św., nowenny o g. 15, transmitujemy także o g. 20,30 modlitwę różańcową.
  5. Przyszła niedziela kończąca oktawę Wielkanocy to uroczystość Miłosierdzia Bożego
  6. Módlmy się gorąco o to, by obecny stan zagrożenia szybko minął, by Bóg z niego wydobył dobro, by Jego wola się spełniała, a nasze nawrócone serca zwróciły się z większą ufnością do Tego, który Źródłem Miłosierdzia.
  7. Składamy serdeczne  podziękowania za dotychczasowe Wasze trwanie na modlitwie, za duchowe łączenie się z modlitwą w naszym kościele, za budowaniu Kościoła w waszych domach, za każde świadectwo waszego pragnienia Jezusa, za wspieranie siebie nawzajem, szczególnie samotnych i potrzebujących. Dziękujemy służbie kościelnej, p. organistce i osobom, które pomagały w przygotowaniu kościoła i liturgii podczas Wielkiego Tygodnia.
    W najbliższych tygodniach nie będziemy ogłaszać dyżurów sprzątania kościoła.
    Dziękujemy za wszystkie życzenia, które docierają do nas. Bóg zapłać za dary stołu i każde wsparcie materialne naszej parafii.

Drodzy Parafianie, Goście i wszyscy, którzy duchowo łączą się dziś z nami!
W tym dniu świętowania Jezusowej i naszej Paschy,
przejścia ze śmierci i rozpaczy do życia, nadziei i pokoju -
składamy Wam serdeczne życzenia:

Niech Zmartwychwstały Chrystus, nasze Życie i Nadzieja
przenika przez granice zamkniętych krajów, domów i serc,
niech czyni nas ludźmi wolnymi od strachu, przygnębienia, egoizmu,
szukania tylko własnych zabezpieczeń,
niech wyzwala w nas najgłębszą godność dziecka Bożego,
stworzonego na obraz Boży i odkupionego  Najdroższą Krwią Syna Bożego, godność człowieka wolnego, bo przenikniętego Prawdą Ewangelii,
a tylko ta jedna Prawda – Jezus,  Żywy i działający pośród swego Kościoła - ocala nas i wyzwala.

Życzenia Biskupa diecezjalnego: