Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela św. Rodziny, dnia 29 grudnia 2019 r.

  1. Zapraszamy dziś na nieszpory kolędowe o g. 16.
  2. Trwające już odwiedziny kolędowe to okazja do wspólnej rodzinnej modlitwy, do duszpasterskiej rozmowy i uzyskania szczególnego błogosławieństwa dla swojego domu i rodziny. Zachęcamy, jeśli to tylko możliwe, by w dniu „kolędy”  uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Komunię św. w intencji swojej rodziny. Termin kolędy dodatkowej jest wyznaczony dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli być obecni w wyznaczonych dniach na kolędzie. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tych rodzin w zakrystii lub na probostwie. Z ofiar składanych przy okazji tych odwiedzin będą finansowane kolejne witraże - stacje Drogi Krzyżowej w naszym kościele. Prócz krzyża, Biblii i świec na stole, należy przygotować wodę święconą (można się w nią zaopatrzyć przy chrzcielnicy w naszym kościele). Dzieci i młodzież szkolną prosimy o przygotowanie zeszytów z religii do podpisu.
  3. We wtorek – ostatni dzień Starego Roku. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo dziękczynno-błagalne o g. 16,30 oraz na Mszę św. o g. 17 z podsumowaniem i sprawozdaniem duszpasterskim roku. O północy zapraszamy chętnych do przywitania Eucharystią Nowego Roku.
  4. W Nowy Rok, uroczystość św. Bożej Rodzicielki, (jest to święto nakazane a także światowy Dzień Modlitw o Pokój) – Msze św. w porządku niedzielnym, na g. 16 zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o pokój.
  5. W I czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania z naszej parafii. W pierwszy piątek zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, na g. 17 zapraszamy na Mszę szkolną dzieci i młodzież, a po Mszy św. – spotkanie w kościele dla rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św., a w domu spotkań – dla kandydatów do Bierzmowania. W pierwszą sobotę na g. 7 zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i różaniec fatimski.
  6. W poniedziałek nie będzie adoracji o g. 15 i Mszy popołudniowej. W okresie kolędowym i podczas ferii zimowych kancelaria parafialna będzie czynna tylko bezpośrednio po Mszy św. w tygodniu.
  7. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w skoczowskim orszaku Trzech Króli 6 stycznia.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i dekorację świąteczną mieszkańcom ul. Morcinka 28. Dziękujemy osobom, które przygotowały stajenkę i świąteczny wystrój kościoła, W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 30. Dziękujemy za świąteczne ofiary na Fundusz Obrony Życia, na uczelnie katolickie i na parafię, a także za dary stołu, za życzenia i każdą modlitwę i życzliwość. W przyszłą niedzielę – kolekta na Seminarium Duchowne.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa