Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, dnia 5 stycznia 2020 r.

  1. Zapraszamy dziś na nieszpory kolędowe o g. 16.
  2. W poniedziałek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – święto Trzech Króli, która przypomina powszechność daru zbawienia, które przyniósł i wysłużył Jezus Chrystus. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom, a w naszej diecezji to także rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry Biskupa Romana Pindla, którego obejmiemy w tym dniu naszą modlitwą. W tym dniu Msze św. w porządku niedzielnym, kolekta na cele misyjne. Dzieci zapraszamy szczególnie na Mszę św. o g. 9,30 (prosimy by przyszły w koronach i wzięły udział w procesji wejścia). Podczas tej Mszy św. nastąpi podsumowanie akcji Kolędników misyjnych. Wszystkich zapraszamy do udziału w orszaku Trzech Króli, który wyruszy na Rynek spod naszego kościoła o g. 13,45. Prosimy w miarę możliwości ubrać się na niebiesko, zaopatrzyć się w śpiewniki i korony (będą rozdawane przed kościołem).
  3. Trwają odwiedziny kolędowe (plan w gablotce i na stronie parafialnej). Zachęcamy, jeśli to tylko możliwe, by w dniu „kolędy” uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Komunię św. w intencji swojej rodziny. W zakrystii można jeszcze zapisać się na kolędę dodatkową 18 I. Z naczynia przy chrzcielnicy  można zabierać wodę święconą. Dzieci i młodzież szkolną prosimy o przygotowanie zeszytów z religii do podpisu.
  1. We wtorek i w środę nie będzie popołudniowej adoracji i Mszy o g. 17. Natomiast we wtorek zapraszamy wraz ze wspólnota św. Bogurodzicy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o g. 19.
  1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i dekorację świąteczną mieszkańcom ul. Morcinka 30. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 32.
    Dziękujemy za ofiary na Seminarium Duchowne. W przyszłą niedziele – kolekta na potrzeby bieżące parafii.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa