Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela zwykła, dnia 17 listopada 2019 r.

  1. We wtorek o g. 19 – na spotkanie formacyjno-modlitewne zaprasza wspólnota św. Bogurodzicy, w piątek zapraszamy młodzież na spotkanie wspólnoty Effatha po Mszy wieczornej, w sobotę po rannej Mszy św. – spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  1. W sobotę 23 listopada w kościele św. Melchiora w Brennej Lachach odbędzie się całodniowe czuwanie modlitewne dla naszego dekanatu w ramach diecezjalnej peregrynacji relikwii św. Melchiora. Szczegółowy program czuwania jest na plakacie w gablotce. Zapraszamy do licznego udziału. Osoby, które chcą pojechać zamówionym autobusem na czuwanie dzieci i młodzieży (wyjazd ze starego targowiska o g. 9,30) lub na czuwanie wspólnot parafialnych (wyjazd g.13,30) prosimy, by do wtorku zapisać się w zakrystii.
  1. W przyszłą niedzielę 24 listopada 2019 r. podopieczni wraz z pracownikami Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP ze Skoczowa będą pod koniec Mszy świętych występować  w tzw. pantomimie ewangelizacyjnej pt. "O spowiedzi". Po Mszach Świętych będą kwestować przy kościele rozdając aniołki i kartki wykonane z prac naszego mieszkańca Grzegorza z numerem konta DPS. To nie tylko sposób na pozyskanie środków na odremontowanie Domu, ale również chęć dzielenia się wiarą z innymi. Podopieczni DPS to chłopcy od 8-72 roku życia zmagający się na co dzień ze skutkami niepełnosprawności intelektualnej a także z dodatkowymi trudnościami wynikającymi z autyzmu, zespołu FAS, dziecięcego porażenia mózgowego itp. Nie chcą, aby ta trudność ich zamykała na świat, chcą pokazać, że mają dużo do powiedzenia i przekazania, a ich przesłanie czynione gestem jest wymowną formą, poprzez którą chcą ewangelizować innych.
  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 19. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 21.

Bóg zapłać za ofiary (2500 zł) na przygotowanie żywnościowych paczek świątecznych dla potrzebujących w naszej parafii.
Bóg zapłać za ofiary dziś składane na wyposażenie kościoła w kolejne stacje Drogi Krzyżowej.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa