Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, dnia 24 listopada 2019 r.

Dziś gościmy w naszym kościele podopiecznych wraz z pracownikami Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP ze Skoczowa. Będą oni pod koniec Mszy świętych  występować  w. tzw. pantomimie ewangelizacyjnej pt. "O spowiedzi". Po Mszach Świętych będą kwestować przy kościele rozdając wykonane z prac naszego mieszkańca Grzegorza aniołki i kartki z numerem konta DPS . To jest ich sposób nie tylko na pozyskanie środków na odremontowanie Domu, ale też chęć dzielenia się wiarą z nami.

Przy wyjściu z kościoła: Gość Niedzielny, MGN, Niedziela…
Od tego tygodnia są już w zakrystii do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a od przyszłej niedzieli – także opłatki wigilijne.

  1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne z aktem oddania życia Chrystusowi Królowi o g. 16. Dziś można zyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.
  1. We wtorek o g. 19 – na spotkanie formacyjno-modlitewne zaprasza wspólnota św. Bogurodzicy, w czwartek na g. 16,20 zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, w piątek zapraszamy młodzież na spotkanie wspólnoty Effatha po Mszy wieczornej.
  1. W czwartek na skoczowskim Rynku od g. 10 do 16 odbędzie się akcja krwiodawstwa. Serdecznie zapraszamy w imieniu PCK i Klubu HDK.
  1. W sobotę przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok kościelny, który w programie duszpasterskim Polsce będzie podejmował temat Eucharystii, a w naszej diecezji będzie to rok św. Jana Sarkandra z okazji 400 r. jego męczeńskiej śmierci.
  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i dekoracje mieszkańcom ul. Morcinka 21. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 22.

Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli na wyposażenie kościoła w kolejne stacje Drogi Krzyżowej. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby diecezji.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa