Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela zwykła, dnia 3 listopada 2019 r.

 1. Zapraszamy dziś na g. 16, by wspólnie odmówić różaniec za zmarłych wypominanych. Na tę modlitwę za naszych zmarłych zapraszamy codziennie do piątku pół godziny przed Mszą św. Zachęcamy do ofiarowania w tych dniach odpustu zupełnego za dusze w czyśćcu cierpiące, który możemy zyskać nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myślach, za zmarłych i spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 2. We wtorek zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Zawiązanie wspólnoty i błogosławienie soli, wody i oleju o g. 19, następnie Msza św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy wstawiennicze.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do modlitwy za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania. W tym dniu na Mszę św. o g. 17 i spotkanie po Mszy św. zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
 4. W sobotę od g. 8 będziemy odwiedzać chorych i starszych z posługą sakramentalną. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii.
 5. Przyszła niedziela to Dzień Modlitwy i Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 6. Na ekrany polskich kin (w tych dniach najbliżej w Bielsku-B.) wszedł bardzo wartościowy film zachęcający do obrony życia nienarodzonych pt. „Nieplanowane”. Bardzo gorąco polecamy i prosimy zachęcać innych do obejrzenia.
 7. Ostatnim akordem kończącego się Roku św. Melchiora Grodzieckiego będzie w naszym dekanacie całodzienne czuwanie modlitewne z uczczeniem relikwii tego Patrona w sobotę 23 listopada, w Brennej Lachach, w kościele pw. Św. Melchiora. Program czuwania jest w gablotce na plakacie. Już dziś prosimy o zaplanowanie sobie czasu na to wydarzenie.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 17. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 18.
 9. Bóg zapłać za ofiary w ub. niedzielę (2331 zł) składane na cele misyjne przy okazji kiermaszu. Dziękuję p. katechetce Dorocie za zorganizowanie kiermaszu, wszystkim wolontariuszom i ofiarodawcom.
  W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. członkowie parafialnego zespołu Caritas będą zbierać datki na przygotowanie żywnościowych paczek świątecznych dla potrzebujących w naszej parafii.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa