Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela zwykła, dnia 27 października 2019 r.

Zapraszamy dziś całe rodziny na g. 15,30 do licznego udziału w przygotowanej przez dzieci z p. katechetką inscenizacji misyjnej i nabożeństwie różańcowym. Po każdej Mszy św. dziś zachęcamy do udziału w kiermaszu misyjnym, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc polskim misjonarzom w Boliwii.

 1. Zapraszamy w ostatnich dniach miesiąca różańcowego do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych o g. 17. Dziękujemy osobom zaangażowanym w prowadzenie rozważań przez cały miesiąc.
 2. W poniedziałek w święto śś. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza modlitwą otaczamy ks. Biskupa Seniora z racji jego imienin.
 3. W piątek będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych – dzień, w którym uroczyście uwielbiamy Boga wraz ze wszystkimi zbawionymi, wpatrujemy się w przykład wierności i miłości Boga naszych patronów. Jest to święto nakazane, obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. (w naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym), nie obowiązuje w tym dniu post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych o g. 15 w kościele, a następnie na procesję błagalną na cmentarz.
 4. W sobotę – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) – zapraszamy do udziału we Mszy św. o g. 7, 9 i 17. Po Mszy św. o g. 7 odmówimy różaniec fatimski, natomiast nie będzie w tym dniu odwiedzin chorych z posługą sakramentalną – odwiedziny te będą w następną sobotę 9 XI.
 5. W Dzień Zaduszny o g. 16,30 odmówimy różaniec za zmarłych wypominanych (wypominki można składać w zakrystii). Na tę modlitwę za naszych zmarłych zapraszamy codziennie do 8 listopada pół godziny przed Mszą św.
 6. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny. Przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę oraz modlitwy w intencji Ojca św., przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, a w dniach 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myślach, za zmarłych i spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 7. MCK Integrator zachęca odwiedzających skoczowskie cmentarze do wspomożenia datkami akcji „Ratujmy zabytkowe nagrobki skoczowskie” (szczegóły na plakacie w gablotce).
 8. W tym tygodniu przypadają też pierwszy piątek i sobota miesiąca, tym bardziej zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty – dzieci zapraszamy w czwartek od g. 16, Spowiedź św. dla młodzieży i dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św.
 9. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Stowarzyszenie „Akademia Nie z Tej Ziemi” pod patronatem Biskupa Diecezjalnego i Prezydenta Miasta Bielska-Białej zapraszają na koncert charytatywny „Oczy Etiopii”, 30 października o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury. Bilety-cegiełki na koncert w cenie 40 zł do nabycia w Bielskim Centrum Kultury i biurze Caritas.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 15. W tym tygodniu (w sobotę po Mszy św. o g. 9) prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 17.
 11. Bóg zapłać za ofiary (5213,88 zł, 5 euro) w ub. niedzielę składane na stacje Drogi Krzyżowej. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby bielskiej katedry i naszej diecezji. W tym dniu odbędzie się tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Oświęcimiu Brzezince w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów, początek o g. 14 przy Bramie Śmierci

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa