Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Różańcowej, dnia 13 października 2019 r.

1. Zapraszamy całe rodziny na g. 16 do licznego udziału w odpustowym nabożeństwie różańcowym.
2. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych w codziennych nabożeństwach różańcowych o g. 17.
3. W Kościele w Polsce dzisiejsza niedziela to XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”.

W środę przypada 41 rocznica wyboru naszego Rodaka na Stolicę Apostolską. Po Mszach św. będzie można dziś wesprzeć materialnie tzw. żywy pomnik Jana Pawła II - Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomagającą uzdolnionym dzieciom z ubogich rodzin.
4. We wtorek wspominamy w liturgii św. Teresę Wielką (jest to także Dzień Dziecka Utraconego, dzień modlitwy za rodziny dotknięte utratą dziecka), w środę – św. Jadwigę Śląską, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek święto św. Łukasza (w tym dniu z racji trzeciego piątku miesiąca modlimy się do Bożego Miłosierdzia), a w sobotę bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona „Solidarności” i ludzi pracy.
5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie Tydzień Misyjny. Pamiętamy o intencjach misyjnych Kościoła. Na g. 9,30 zapraszamy dzieci do udziału we Mszy św. dla nich. O g. 11,30 - liturgia chrzcielna (nauka przed chrztem w sobotę po wieczornej Mszy św.). W naszej parafii na zakończenie Tygodnia Misyjnego w niedzielę 27 października dzieci z p. katechetką przygotują inscenizację i kiermasz misyjny.
6. Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy, a także rodzin, osób samotnych, seniorów, którzy potrzebują pomocy. Jeśli znasz kogoś, komu możemy pomóc, skontaktuj się z liderką Ewą Porębską ze Skoczowa (nr telefonu w zakrystii, dodatkowe informacje na plakacie w gablotce).
7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 9. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 13.
8. Dziękujemy za głoszone Boże Słowo w dzisiejszą uroczystość ks. Witoldowi Zahrajowi, a także za oprawę uroczystości chórowi Laudate Dominum i orkiestrze Glorietta.
9. Zapraszamy dziś do kawiarenki parafialnej, w której jest też organizowany kiermasz ciast - dochód z niego będzie przeznaczony na kontynuowanie wyposażania kościoła w stacje Drogi Krzyżowej. Kolekta w przyszłą niedzielę zbierana przez członków rad parafialnych będzie także przeznaczona na stacje Drogi Krzyżowej.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa