Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Rocznica Poświęcenia Kościoła, dnia 6 października 2019 r.

Dziś obchodzimy w naszej parafii uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła parafialnego. To przypomnienie podniosłego wydarzenia dokładnie sprzed roku, gdy ks. biskup ordynariusz oddał tę świątynię Bogu na wieczne sprawowanie w niej świętej liturgii. Dziś także budzimy wdzięczną pamięć modlitewną  o ks. Piotrze, o budowniczych i ofiarodawcach kościoła. I wreszcie za św. Piotrem z dzisiejszej Ewangelii chcemy mocno w tej świątyni wyznać Jezusowi: Ty jesteś Mesjasz, nasz Zbawiciel, nasz Pan, Tobie zawierzamy kolejne lata budowania tu Twojego Królestwa.
Zapraszamy całe rodziny na g. 16 do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym.

Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych w codziennych nabożeństwach różańcowych o g. 17, których główną intencją w tym roku jest modlitwa za kapłanów i za misje. Do prowadzenia rozważań zapraszamy poszczególne grupy parafian wg proponowanego planu: w poniedziałek – dzieci, we wtorek ADŚ, w środę wspólnota św. Bogurodzicy, w czwartek – dzieci komunijne, w piątek - młodzież, w sobotę – róże i Apostolat Maryjny, w niedziele – całe rodziny.

  1. W poniedziałek w naszej parafii liturgiczna uroczystość MB Różańcowej. W tym dniu można zyskać odpust zupełny nawiedzając nasz kościół, przyjmując sakrament pokuty i Komunię św. oraz spełniając zwykłe warunki odpustu. W tym dniu w naszej parafii przypada czas wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu – zapraszamy wg proponowanego planu zamieszczonego w biuletynie. Zapraszamy do licznego udziału w modlitwie przez cały dzień. Msze św. o g. 7 i za parafian o g. 17 (po Różańcu). Na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. wieczorną szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św., dla których będzie poświęcenie różańców i spotkanie po Mszy św.
  2. Zewnętrzną uroczystość odpustową będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Kaznodzieją odpustowym będzie Witold Zahraj z parafii św. Elżbiety w Cieszynie.
    W Kościele w Polsce przyszła niedziela będzie obchodzona jako XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Po Mszach św. będzie można wesprzeć materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomagającą uzdolnionym dzieciom z ubogich rodzin.
  3. Z inicjatywy Apostolatu Maryjnego miesiąc październik jest miesiącem nieustającej modlitwy za Ojczyznę. Naszej parafii została wyznaczona modlitwa we wtorek 8 października. Zachęcamy parafian, którym leży na sercu los Ojczyzny, by włączyli się w do tej krucjaty modlitewnej. Dziś po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła można zadeklarować wybraną godzinę modlitwy (w dowolnym miejscu i formie – o szczegółach poinformują osoby zapisujące).
  4. We wtorek zapraszamy wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy na g. 19 na spotkanie formacyjne. W środę po wieczornej Mszy św. do Sali domu spotkań zapraszamy klub seniora i wszystkich chętnych na projekcję filmu „Największy dar”.
  5. W sobotę w przeddzień odpustu w naszej parafii ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie. Zapraszamy do licznego w nim udziału od g. 17. Program czuwania: g. 17 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia; 18,00 – Różaniec cz. III (prowadzą róże różańcowe); 19,00 - Różaniec cz. IV, 20,00 – Msza św. z procesją wokół kościoła, 21,00 – Apel Jasnogórski;
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 7. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 9 (również prosimy osoby chętne z innych rejonów do gruntownego sprzątania przed odpustem).
  7. Dziękujemy za ofiary na przygotowanie i oprawę uroczystości odpustowej. Z okazji odpustu zostanie zorganizowany kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na kontynuowanie wyposażania kościoła w stacje Drogi Krzyżowej. Chętnych do włączenia się w tę akcję prosimy o przynoszenie ciast w sobotę na probostwo.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa