Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła, dnia 29 września 2019 r.

Dziś gościmy w naszej parafii siostry Apostołki Jezusa Ukrzyżowanego z Częstochowy, które podzielą się swoim świadectwem o św. Ojcu Pio oraz będą rozprowadzać książkę pt. "Męka Jezusa Chrystusa. Rozważania na każdy dzień roku"

  1. We wtorek rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych w codziennych nabożeństwach różańcowych o g. 17 (po nabożeństwie – Msza św. wieczorna), do prowadzenia rozważań zapraszamy poszczególne grupy parafii wg proponowanego planu (cały plan jest w biuletynie i gablotce), m.in. w czwartek szczególnie prosimy o prowadzenie rodziców z dziećmi do I Komunii św., a w piątek młodzież. Zachęcamy też do włączenia się w Żywy Różaniec, do uzupełniania róż (szczególnie męskiej) i tworzenia nowych.
  2. We wtorek zapraszamy wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy na g. 19 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, we wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę – św. Aniołów Stróżów, w piątek – św. Franciszka z Asyżu, w sobotę – św. Faustyny Kowalskiej.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła, prosimy Boga o nowe powołania do służby Bożej, wielbimy Najświętsze Serca Pana Jezusa i oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca. Gorąco przypominamy dzieciom i ich rodzicom o comiesięcznej Spowiedzi św.: w czwartek o g. 16 dla klas V, VI i VII, w piątek o g. 16 dla kl. IV, VIII i młodzieży. Na Mszę szkolną zapraszamy dzieci i młodzież w piątek o g. 17. Odwiedziny chorych – w sobotę od g. 8. Prosimy chorych zgłosić w zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę po raz pierwszy w historii parafii będziemy obchodzić Rocznicę poświęcenia własnego kościoła „kiermasz – urodziny kościoła”.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 5. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 7. Dziękujemy osobom, które poświęciły swój czas i pracę w ostatnim czasie na sprzątanie i upiększanie naszego kościoła, obejścia i domu spotkań.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa