Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela zwykła, dnia 1 września 2019 r.

  1. Od dzisiejszej niedzieli wieczorna Msza św. będzie o g. 16,30; przedtem zapraszamy na g. 16 na nieszpory. Godziny Mszy św. w tygodniu oraz godziny urzędowania kancelarii parafialnej także wracają do zwykłego porządku.
  2. Dziś o g. 15 rozpoczyna się w Cieszynie w kościele św. Marii Magdaleny coroczna pielgrzymka ku czci św. Melchiora Grodzieckiego. Liturgiczny obchód ku czci św. Melchiora przypada w sobotę.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. Zapraszamy do odnowienia życia sakramentalnego. Spowiedź św.: dla dzieci w czwartek o g. 16, dla dzieci praktykujących 9 pierwszych piątków, dla kl. VIII i młodzieży – w piątek o g. 16, dla dorosłych codziennie przed Mszą św. Zachęcamy w tych dniach do modlitwy o nowe powołania do służby Bożej, do modlitwy wynagradzającej, do udziału w piątkowej całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Chorych z posługą sakramentalną będziemy odwiedzać w sobotę od g. 8. Prosimy zgłaszać chorych z zakrystii.
  4. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. dla dzieci i młodzieży na jego inaugurację będzie w piątek o g. 17. Uczniów klas I prosimy o przyniesienie tornistrów i przyborów szkolnych do błogosławienia. Po Mszy św. zapraszamy na pierwsze spotkanie młodzież klas VIII przygotowującą się do Bierzmowania – wraz z rodzicami. Prosimy młodzież starszych roczników i dorosłych, którzy jeszcze tego sakramentu nie przyjmowali, a pragną go w nowym roku szkolnym przyjąć, by zgłosić się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Rodziców, którzy chcą przygotowywać swe dzieci do I Komunii św. w naszej parafii prosimy – jeśli tego jeszcze nie uczynili (najpóźniej do przyszłej niedzieli) – o zabranie z zakrystii deklaracji zgłoszenia dziecka i wpisanie się na listę spotkań z duszpasterzem.
  6. We wtorek zapraszamy na g. 19 na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienia, w środę po wieczornej Mszy św. – spotkanie Klubu Seniora; w sobotę o g. 9,30 – spotkanie służby liturgicznej (zapraszamy nowych chętnych kandydatów), o g. 10,30 – spotkanie scholi dziecięcej (w biuletynie – miesięczny harmonogram spotkań formacyjnych wspólnot naszej parafii).
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania. W naszym kościele to dzień, w którym będziemy dziękować za plony ziemi. O g. 11,30 dziękczynna Msza św., na którą w tym roku szczególnie zapraszamy też pracowników Odlewni Teksid, którzy chcą dziękować Bogu za błogosławione owoce ich pracy. Jak w poprzednich latach prosimy – szczególnie pracujących na roli oraz działkowiczów – o ofiarowanie plonów do przyozdobienia ołtarza (prosimy o przynoszenie darów w sobotnie przedpołudnie).
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Górny Bór 8b. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców domów przy ul. Bór i Parkowej.
  9. Dziękujemy za ofiary dziś składane na potrzeby diecezji, za każdą ofiarę na potrzeby parafii składaną indywidualnie, na konto lub od wspólnot działających przy parafii oraz za prace i czas poświęcany dla dobra naszej wspólnoty. W przyszłą niedzielę – kolekta na potrzeby parafii.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa