Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela zwykła, dnia 25 sierpnia 2019 r.

 1. W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – pamiętamy w tym dniu o modlitwie za Ojczyznę i za wszystkich pielgrzymów przybywających do duchowej stolicy naszego kraju. W naszym kościele w tym dniu Msze św. o g. 7 i 17.
 1. Spotkania formacyjne: - we wtorek o g. 19 – Msza św. rozpoczynająca kolejny rok formacyjny wspólnoty ewangelizacyjno-modlitewnej św. Bogurodzicy;
  - W czwartek na g. 16,20 zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci na nabożeństwo a następnie na Mszę św. o g. 17;
  - w sobotę po rannej Mszy św. – spotkanie członków Apostolatu Maryjnego w salce pod probostwem.
 2. W przyszłą niedzielę 1 września odbędzie się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego - do udziału w niej osobnym słowem zaprasza ks. Biskup Ordynariusz. W naszym kościele w tym dniu podczas Mszy św. o g. 9,30 będzie obrzęd rozesłania animatorów posługujących w przygotowaniu kandydatów do Bierzmowania.
 3. Od przyszłej niedzieli wieczorna Msza św. będzie o g. 16,30; przedtem zapraszamy na g. 16 na nieszpory.
 4. Msza św. dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będzie w piątek 6 września o g. 17. Będzie to także początek przygotowania młodzieży klas VIII do Bierzmowania. Prosimy także młodzież starszych roczników, która jeszcze tego sakramentu nie przyjmowała, a pragnie go w nowym roku szkolnym przyjąć, by zgłosić się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Także rodziców, którzy chcą przygotowywać swe dzieci do I Komunii św. w naszej parafii prosimy – jeśli tego jeszcze nie uczynili – o zabranie z zakrystii deklaracji zgłoszenia dziecka i wpisanie się na listę spotkań z duszpasterzem.
 5. Msza św. z podziękowaniem za plony ziemi będzie w naszym kościele 8 września o g. 11,30.
 1. Apostolat Maryjny przy parafii śś. Piotra i Pawła w Skoczowie organizuje pielgrzymkę do Zakopanego 14 września (sobota). Wyjazd o g. 6 ze starego Targowiska, koszt 45 zł. Zapraszamy chętnych parafian. Zapisy –z podaniem nr telefonu – w zakrystii naszego kościoła.
 2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Górny Bór 7. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Górny Bór 8b.
 3. Dziękujemy za ofiary z ub. niedzieli na inwestycyjne potrzeby parafii (pokrycie dachu domu spotkań).
  W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby diecezji.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa