Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela zwykła, dnia 8 września 2019 r.

Dziś jako wspólnota parafialna pragniemy szczególnie składać Bogu dziękczynienie za plony ziemi i owoce pracy rąk ludzkich. Dziś także rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania.
Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka…
Popołudniowa Msza św. o g. 16,30; przedtem zapraszamy na g. 16 na nabożeństwo.

 1. W godzinach urzędowania kancelarii parafialnej od tego tygodnia można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Na niedziele i święta w pierwszej kolejności będą przyjmowane intencje za żywych.
 2. Spotkania formacyjne:
  we wtorek zapraszamy na g. 19 na spotkanie formacyjne wspólnotę św. Bogurodzicy;
  w czwartek na Mszę św. o g. 17 oraz na spotkanie po Mszy św. zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św., w sobotę po wieczornej Mszy św. – nauka przed chrztem (liturgia chrzcielna w przyszłą niedzielę o g. 11,30)
  w sobotę o g. 9,30 - liturgiczną służbę ołtarza, o g. 10,30 – dziecięcą scholę i dzieci z oratorium.
 3. W piątek zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. Rozpoczynamy o g. 17 Godziną świętą, następnie 2 godziny różańcowe: o g. 18 róże różańcowe prowadzą tajemnice radosne, a o g. 19 – wspólnota Effatha – tajemnice światła. Na g. 20 zapraszamy na Mszę św. z rozważaniem 7 praw Miłości, a po Mszy św. procesja z figurką MB Fatimskiej, akt zawierzenia i Apel Jasnogórski.
 4. W sobotę będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża św. Z inicjatywy diecezji włocławskiej w tym dniu w całym kraju będzie trwała akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”. Plan spotkania modlitewnego na Kaplicówce w Skoczowie (początek o g. 8) i w innych miejscach naszej diecezji jest wydrukowany w biuletynie i w gablotce. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej szczególnej modlitwie za Ojczyznę.
 5. W sobotę w amfiteatrze w Żywcu – rozpoczęcie roku Formacyjnego wspólnot dziecięcych i młodzieżowych (początek o g. 10).
 6. W zakrystii można jeszcze zapisać się na sobotnią pielgrzymkę Apostolatu Maryjnego do Zakopanego. Jeszcze do przyszłej niedzieli można zgłaszać się na wyjazd do Koszyc, na diecezjalne obchody ku czci św. Melchiora.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek w tym dniu wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. G. Bór i Parkowej. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców Międzyświecia.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolektę na inwestycyjne potrzeby parafii – pokrycie kosztów remontu dachu na domu spotkań (dawnej kaplicy) zbiorą członkowie rad parafialnych.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa