Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela zwykła, dnia 7 lipca 2019 r.

 1. W poniedziałek rozpoczynają się w Skoczowie „Kid’s Games” - Igrzyska Dziecięce – ekumeniczne wydarzenie, łączące zawody sportowe z poznawaniem Pisma św. Zapraszamy nie tylko zapisane już dzieci i ich rodziny, ale także wszystkich chętnych na otwarcie Igrzysk w poniedziałek o g. 17 na Rynku skoczowskim.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, w czwartek – święto św. Benedykta – patrona Europy, w piątek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, w sobotę – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 1. W sobotę zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. Program czuwania: g. 17 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia; 18,00 – Różaniec cz. I (prowadzą róże różańcowe); 19,00 - Różaniec (prowadzą członkowie wspólnoty św. Bogurodzicy), 20,00 – Msza św. z procesją wokół kościoła, 21,00 – Apel Jasnogórski. Zapraszamy do chętnej odpowiedzi na apel Matki Bożej przekazanej przez pastuszków w Fatimie i do licznego udziału w modlitwie wynagradzającej i zawierzającej nasze losy i cały świat wstawiennictwu i opiece Matki Najświętszej. Osobom, które zwykle uczestniczą w sobotniej Mszy św. o g. 17 jako Mszy niedzielnej przypominamy, że w tą sobotę nie będzie Mszy o g. 17 ale o 20.
 2. Zaproszenia:
  - MOPS w Skoczowie zaprasza mieszkańców do naszego Domu Spotkań w środę o g. 15 na spotkanie z Ochotniczą Grupą Ratowniczą „Ratujmy Razem”;
  - Rodzina Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę 14 lipca (wyjazd autokarem w niedzielę o g. 6,30), zapisy w kancelarii parafii śś. Piotra i Pawła;
  - Apostolat Maryjny zaprasza na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 27 lipca (szczegóły i zapisy w zakrystii);
  - do 15 lipca trwają zapisy na wyjazd do Koszyc w październiku na obchody ku czci św. Melchiora;
  - do 31 lipca trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę (szczegóły na plakatach).
 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i Mszę mieszkańcom ul. Morcinka 32. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 34.
 2. Dziękujemy za ofiary na Seminarium Duchowne. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby bieżące parafii.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa