Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela zwykła, dnia 30 czerwca 2019 r.

Przy wyjściu z kościoła prasa katolicka (GN, MGN, Niedziela, Miłujcie się…).
Dziś także gościmy przedstawiciela wydawnictwa św. Pawła, który zachęci do nabywania publikacji na temat rodziny autorstwa p. Wandy Półtawskiej.
Po Mszy o g. 7,30 i 9,30 zapraszamy do kawiarenki parafialnej.
Porządek Mszy św. w wakacje: w poniedziałek i w środę o g. 7 (w tych dniach nie będzie adoracji i Koronki o g. 15), we wtorki i czwartki o g. 17, w piątki i soboty o g. 7 i 17. Kancelaria czynna będzie codziennie bezpośrednio po Mszy św.

 1. W poniedziałek wyjeżdżamy na autokarową pielgrzymkę parafialną do sanktuariów Dolnego Śląska. Zbiórka na parkingu przy byłym Tesco o g. 5 rano.
 2. We wtorek o g. 19 ze wspólnotą św. Bogurodzicy zapraszamy za comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie: początek spotkania o g. 19, Msza św. o g. 19,30, po Mszy – Adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy wstawiennicze.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowienia życia sakramentalnego, do przyjęcia sakramentu Pokuty (Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św.), do udziału we Mszy św., do włączenia się w całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w piątek, do modlitwy za kapłanów i o nowe święte powołania do służby Bożej w czwartek, do modlitwy i przyjęcia Komunii wynagradzającej w piątek i w sobotę. W sobotę od g. 8 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
 4. Przedłużeniem czerwcowego kultu do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest praktyka oddawania w lipcu czci Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa. Litanię do Krwi Przenajdroższej będziemy odmawiać w każdy piątek lipca na zakończenie adoracji.
 5. Zaproszenia:
  - dziś w niedzielę o g. 17 w kościele w Pogórzu Wieczór Muzyki Organowej i Kameralnej „Barok i romantyzm”;
  - tak jak w ubiegłych latach w wakacyjne soboty modlitewna wspólnota z Rychwałdu zaprasza osoby lubiące górskie wędrówki na kolejne beskidzkie szczyty, gdzie w każdą sobotę o g. 12 będzie sprawowana Eucharystia (szczegóły na plakacie w gablotce);
  - Apostolat Maryjny zaprasza na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 27 lipca (szczegóły i zapisy w zakrystii).
 6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 30. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 32.
 7. Dziękujemy prowadzącym kolejną edycję Tygodnia z Panem Bogiem: ks. Przemkowi, katechetkom, opiekunom i wolontariuszom. Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli na organizację Tygodnia z Panem Bogiem i Kid’s Games oraz za dziś składane ofiary na bieżące potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa