Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela zwykła, dnia 23 czerwca 2019 r.

 1. W czasie wakacji Msze św. w tygodniu będą w następującym porządku: w poniedziałek i w środę o g. 7 (w tych dniach nie będzie adoracji i Koronki o g. 15), we wtorki i czwartki o g. 17, w piątki i soboty o g. 7 i 17. Kancelaria czynna będzie codziennie bezpośrednio po Mszy św.
 2. W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 3. We wtorek o g. 19 wspólnota św. Bogurodzicy zaprasza na Mszę św. W czwartek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora.
 4. Jak w poprzednich latach w pierwszym tygodniu wakacji dzieci przeżywać będą Tydzień z Panem Bogiem (tegoroczny temat: „Wyprawa na Dziki Zachód”). Obejmijmy naszą modlitwą dzieci, prowadzących i wolontariuszy. Dziś po Mszy św. ofiarą do puszek można materialnie wesprzeć to dzieło oraz skoczowskie igrzyska dziecięce.
 5. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa eucharystyczne kończące adorację przed wieczorną Mszę św., natomiast w czwartek adorację zakończymy procesją teoforyczną wokół kościoła, a po Mszy św. w tym dniu – błogosławieństwo ziół i kwiatów oraz dzieci.
 6. W piątek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. (o g. 7 i 17) z odnowieniem aktu ofiarowania naszych rodzin Bożemu Sercu.
 7. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła, dzień szczególnej modlitwy za Ojca św. i cały Kościół. Msze św. w tym dniu o g. 7, 9 i 17. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „świętopietrze”).
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 11,30 dzieci wraz z rodzicami. W tym dniu (ostatnim dniu czerwca) kończymy nabożeństwa ku czci Bożego Serca.
 9. W najbliższą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii przedstawiciela wydawnictwa św. Pawła, który zaproponuje nam książki dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. o. Pio. Jej książka „Uczcie się kochać” jest pełnym przykładów z życia poradnikiem dla każdego. Będzie kosztować 20 zł. Gorąco polecamy!
 10. Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie i udział w – kolejnej wspólnej dla Skoczowa - procesji Bożego Ciała: kapłanom skoczowskich parafii, siostrom zakonnym, służbie kościelnej, liturgicznej, osobom, które budowały i ozdabiały ołtarze, p. organistce i orkiestrze, osobom, które zadbały o nagłośnienie i transport potrzebnego sprzętu, dyrekcji i pracownikom szkoły, Policji, Straży Miejskiej, strażakom OSP, pocztowi sztandarowemu z odlewni Texid, dzieciom sypiącym kwiaty, ich rodzicom i katechetkom oraz wszystkim uczestnikom procesji wyznającym wiarę w Jezusa Eucharystycznego.
 11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 28. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła (ze względu na sobotnie święto prosimy o sprzątanie w piątek po wieczornej Mszy) mieszkańców ul. Morcinka 30.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa