Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Trójcy Św., dnia 16 czerwca 2019 r.

  1. We wtorek zapraszamy na spotkanie o g. 18 osoby po kursie Alfa, o g. 19 spotkanie wspólnoty św. Bogurodzicy. W sobotę po rannej Mszy św. - spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  2. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zachęcamy do głębokiego przeżycia tego corocznego święta Eucharystii – najpierw przez duchowe przygotowanie, oczyszczenie serca w sakramencie Pokuty (okazja do Spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św.), a następnie przez pełny udział w Eucharystii i w procesji Bożego Ciała. Wspólna dla całego Skoczowa procesja rozpocznie się po Mszy św., którą będziemy celebrować przy szkole o g. 8,30. Procesja będzie prowadzić ulicą Morcinka (przy Morcinka 18 będzie I ołtarz), następnie przez rondo ulicą Mickiewicza (II ołtarz przy DPS Hostel, III ołtarz przy Szpitaliku) do Rynku (IV ołtarz), ulica Kościelną do kościoła śś. Piotra i Pawła (przy kościele – zakończenie procesji). W naszym kościele pozostałe Msze św. będą o g. 7, 11,30 i 19. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarza przy szkole oraz przy ul. Morcinka 18. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, mężczyzn do niesienia baldachimu, wszystkich prosimy o zabranie Chwalcie Pana, by śpiewem oddawać cześć Jezusowi Eucharystycznemu.
  3. W piątek o g. 17 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. dziękczynną z okazji kończącego się roku szkolnego, katechetycznego i formacyjnego.
  4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 26. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 28.
  5. Dziękujemy za składane dziś ofiary na inwestycyjne potrzeby parafii (wymianę poszycia dachowego nad zapleczem Domu spotkań).
  6. Rozpoczęły się spotkania inicjujące przygotowanie do I Komunii św. w przyszłym roku. Prosimy rodziców dzieci kl. II (którzy tego jeszcze nie uczynili, a chcą swe dziecko przygotować do I Komunii w naszej parafii), by jeszcze przed wakacjami zabrać z zakrystii deklaracje zgłoszenia oraz wpisać się na listę spotkań.
  7. Zaproszenia: - Skoczowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się w sobotę;, spotkanie organizacyjne w poniedziałek o g. 18,30 w Szpitaliku; - zapisy na diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasna Górę (6-11 VIII) - na stronie pielgrzymka.bielsko.pl; - w szkole trwają zapisy na Tydzień z Panem Bogiem (24-28 VI); a na stronie www.igrzyskaskoczow.pl można zgłaszać dzieci do udziału w skoczowskich Igrzyskach dziecięcych Kid’s Games (8-14 VII) – na organizację tych wydarzeń ewangelizacyjno-wypoczynkowych dla dzieci będzie można złożyć ofiarę w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.

 


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa