Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

  1. W poniedziałek przeżywać będziemy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o g. 7, 9 i 17. Podczas Mszy św. o g. 17 ks. Biskup ordynariusz Roman Pindel udzieli naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości, do modlitwy za tę młodzież i o odnowienie łask sakramentu Ducha Św. dla całej naszej parafii. Po każdej Mszy św. w tym dniu ofiarą do puszek wspieramy diecezjalny Dom Matki i Dziecka.
  2. We wtorek zapraszamy na spotkanie o g. 18 osoby po kursie Alfa, w środę o g. 19,15 w kościele Msza św. dla wspólnoty Matki w Modlitwie.
  3. W czwartek zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. W tym miesiącu przypada ono w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dlatego szczególną modlitwą obejmijmy tą modlitwą kapłanów. Początek czuwania o g. 17 – Godzina Miłosierdzia (w tym dniu nie będzie koronki o g. 15 ani popołudniowej Mszy św.), o g. 18 – Różanie cz. III (prowadzą róże różańcowe), g. 19 – Różaniec cz. IV (prowadzi Apostolat Maryjny), g. 20 – Msza św. z rozważaniem 7 praw Miłości, procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła, akt zawierzenia i Apel Jasnogórski. Zapraszamy do licznego udziału całe rodziny.
  4. Przyszła niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończąca czas wielkanocnej Spowiedzi. Modlimy się za osoby zaniedbujące życie sakramentalne i oddalone od wspólnoty Kościoła. W tę niedzielę o g. 11,30 będzie liturgia chrzcielna, a nauka przed chrztem – w sobotę o g. 18.
  5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty kandydatom do Bierzmowania. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 26.
  6. W przyszłą niedzielę kolektę na inwestycyjne potrzeby parafii (wymianę poszycia dachowego nad zapleczem Domu spotkań) zbiorą członkowie rad parafialnych.
  7. Prosimy rodziców dzieci kl. II, by jeszcze przed wakacjami zabrać z zakrystii deklaracje zgłoszenia dziecka na przygotowanie do I Komunii św. oraz wpisać się na listę spotkań na probostwie rodziców i dziecka z duszpasterzem.
  8. Zaproszenia: - Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza młodszych i starszych na spotkanie w najbliższą środę o g. 15 do Domu Spotkań przy naszej parafii (temat: jak włączyć się do wolontariatu i jak skorzystać z pomocy); - Skoczowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się w sobotę 22 czerwca. Zapisy codziennie po Mszy św. w Szpitaliku; - od 15 VI można zapisywać się na stronie pielgrzymka.bielsko.pl do udziału w diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasna Górę (6-11 VIII);
    - w szkole rozpoczęły się zapisy na Tydzień z Panem Bogiem (24-28 VI); a na stronie internetowej można zgłaszać dzieci do udziału w skoczowskich Igrzyskach dziecięcych Kid’s Games (8-14 VII) – na organizację tych wydarzeń ewangelizacyjno-wypoczynkowych dla dzieci będzie można złożyć  ofiarę w niedzielę 23 czerwca.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa