Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie, dnia 2 czerwca 2019 r.

Dziś wraz z całą diecezją przeżywamy doroczną pielgrzymkę ku czci św. Jana Sarkandra. O g. 10,30 – procesja z kościoła śś. Piotra i Pawła na Kaplicówkę, a o g. 11 – uroczysta Msza św.
Od dziś w naszym kościele - zmiana godziny wieczornej Mszy św.: aż do końca sierpnia Msza wieczorna będzie o g. 19.

  1. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Św. Modlitwę nowenny odmawiamy na koniec adoracji i nabożeństwa czerwcowego. Szczególnie tą modlitwą obejmujemy młodzież, która przygotowuje się do Bierzmowania, które będziemy przeżywać 10 czerwca.
  2. We wtorek na g. 18 zapraszamy na spotkanie do salki pod probostwem osoby po kursie Alfa.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele, a w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź św. dla dzieci w czwartek o g. 16, dla kandydatów do bierzmowania, świadków oraz dla dzieci po I Komunii św. rozpoczynających praktykę I piątków miesiąca – w piątek o g. 16.
  4. W sobotę o g. 20 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Św prowadzone przez wspólnotę św. Bogurodzicy, a o g. 23 – uroczysta Msza św. Wigilii Zesłania Ducha Św. Zapraszamy wszystkich do tej modlitwy otwierającej nas na przyjęcie darów Ducha Św. potrzebnych do budowania wspólnoty Kościoła.
  5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Morcinka 24. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła kandydatów do Bierzmowania.
  6. Jeszcze w tym tygodniu można zapisać się na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Dolnego Śląska (1-3 lipca – szczegóły w zakrystii i w gablotce). Trwają też zapisy na pielgrzymkę do Koszyc na uroczystości 12 X ku czci św. Melchiora.
  7. Prosimy rodziców dzieci kl. II, by jeszcze przed wakacjami zabrać z zakrystii deklaracje zgłoszenia dziecka na przygotowanie do I Komunii św. w przyszłym roku oraz wybrać termin pierwszego spotkania na probostwie rodziców i dziecka z duszpasterzem.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa