Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna, dnia 26 maja 2019 r.

      Dziś gościmy w naszej parafii nowo wyświęconego ks. diakona Adriana Moskałę, który będzie głosił Słowo Boże i dzielił się świadectwem swego powołania. Po Mszy św. o g. 9,30 spotka się z naszą młodzieżą w kawiarence parafialnej. Podczas Mszy św. o g. 11,30 dzieci klas IV będą przeżywać uroczystość Rocznicy I Komunii św., a ks. Przemek obchodzi 8 rocznicę święceń kapłańskich.
       Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych - dziś o g. 16 ze szczególna modlitwą za nasze mamy, a w tygodniu o g. 17.

Od piątku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Św. Modlitwę nowenny będziemy włączać w nabożeństwo majowe. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe – szczególne dni modlitw o urodzaje i uświęcenie pracy ludzkiej. Zapraszamy codziennie przed ranną Mszą św. o g. 7 na procesję błagalną do krzyża misyjnego.
      W sobotę rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie w czerwcu na zakończenie adoracji będzie krótkie nabożeństwo ku czci Bożego Serca. Zapraszamy.
      W I sobotę miesiąca czcicieli Matki Bożej zapraszamy na ranną Mszę św. wynagradzającą i na różaniec fatimski. Szczególną modlitwą otaczamy w tym dniu dzieci. O g. 8 w sobotę udajemy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
      Przyszła niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dla naszego miasta i całej diecezji to także dzień odpustu ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówce, którego wspomnienie liturgiczne przypada w czwartek, a w niedzielę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka ku jego czci. Procesja z kościoła św. Piotra i Pawła wyruszy o g. 10,30, a uroczysta Msza św. na Kaplicówce o g. 11. Zapraszamy do licznego udziału – szczególne zaproszenie ks. biskup kieruje w tym roku do wspólnot charyzmatycznych.
      Od przyszłej niedzieli w naszym kościele zmiana godziny wieczornej Mszy św.: aż do końca sierpnia Msza wieczorna będzie o g. 19.
      We wtorek na g. 19 zapraszamy na spotkanie wspólnotę św. Bogurodzicy, w czwartek na nabożeństwo o g. 16,20 i Msze św. zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci (w piątek w Pogórzu – dzień skupienia dla ADŚ); w piątek wieczorem grupa młodzieży naszej parafii udaje się Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży na polach lednickich. Obejmujemy młodzież naszą modlitwą.
       Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli na inwestycyjne potrzeby parafii (pokrycie kosztów pierwszych stacji Drogi Krzyżowej). Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Morcinka 23 oraz innym osobom za prace porządkowe w domu spotka i w obejściu. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 24.
    W zakrystii można jeszcze zapisać się na trzydniową pielgrzymkę do sanktuariów Dolnego Śląska. Parafia Szpitalik prowadzi też zapisy na dekanalną pielgrzymkę do Koszyc na uroczystości ku czci św. Melchiora w październiku. Szczegóły na plakatach w gablotce.
      Zaproszenia: - Misyjna Jutrzenka z parafii św. Piotra i Pawła zaprasza dziś na g. 15 przy strażnicy OSP na piknik misyjny; - MOPS w Skoczowie zaprasza seniorów na spotkanie w naszym domu spotkań w środę o g. 15,30.
      Rodzicie dzieci kl. II mogą już z zakrystii zabierać deklaracje zgłoszenia dziecka na przygotowanie do I Komunii św. w przyszłym roku. W zakrystii także jest lista do zapisu na pierwsze spotkanie indywidualne rodziców i dziecka na probostwie z duszpasterzem.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa