Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna, dnia 19 maja 2019 r.

 1. Dziś cieszymy się uroczystością I Komunii św. dzieci kl. III. Na nabożeństwo majowe połączone z dziękczynieniem za dar ten dar zapraszamy na 15,45. W tygodniu – tzw. białym tygodniu przedłużającym dziękczynienie za dar I Komunii św. na nabożeństwa majowe zapraszamy o g. 17.
 2. W poniedziałek o g. 17 Komitet Igrzysk Dziecięcych w Skoczowie zaprasza dzieci i rodziców do Sali Pod Pegazem na spotkanie amerykańskim iluzjonistą Melem Lamarem, który swoją sztukę łączy z przekazem wartości, prawdy o Bogu i zbawieniu.
 3. We wtorek obchodzić będziemy wspomnienie św. Jana Nepomucena, a w piątek NMP Wspomożycielki Wiernych.
 4. We wtorek na g. 19 zapraszamy na spotkanie wspólnotę św. Bogurodzicy, w piątek po wieczornej Mszy św. – spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej oraz spotkanie młodzieżowej wspólnoty Effatha.
 5. W środę wraz dziećmi komunijnymi udajemy się na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę i do Leśniowa. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy. Zbiórka na parkingu przy b. Tesco o g. 6,15.
 6. W sobotę o g. 10 w katedrze bielskiej diakoni naszej diecezji przyjmą święcenia prezbiteratu. Obejmujemy ich w tych dniach naszą modlitwą. Natomiast w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii nowo wyświęconego diakona Adriana Moskałę, który będzie głosił Słowo Boże i dzielił się świadectwem swego powołania. Po Mszy św. o g. 9,30 spotka się z naszą młodzieżą w kawiarence parafialnej.
 7. Wszystkie dzieci zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 11,30. Podczas tej Mszy św. dzieci klas IV będą przeżywać uroczystość Rocznicy I Komunii św. (pierwsze 5 ławek będą zarezerwowane). W czwartek o g. 16 – Spowiedź św. dla nich, a po wieczornej Mszy św. – próba liturgii.
 8. Dziękujemy za ofiary na inwestycyjne potrzeby parafii (pokrycie kosztów pierwszych stacji Drogi Krzyżowej) zbiorą członkowie rad parafialnych.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie i dekorowanie kościoła rodzicom dzieci komunijnych. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 23.
 10. W zakrystii trwają zapisy na trzydniową pielgrzymkę do sanktuariów Dolnego Śląska. Parafia Szpitalik prowadzi też zapisy na dekanalną pielgrzymkę do Koszyc na uroczystości ku czci św. Melchiora w październiku. Szczegóły na plakatach w gablotce.
 11. Zaproszenia: w czwartek od g. 9 do 13 - dzień otwartych drzwi w Katolickim LO św. Melchiora w Cieszynie;
  akcja krwiodawstwa na Rynku w Skoczowie w czwartek od 10 do 16.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa