Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela wielkanocna, dnia 12 maja 2019 r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele. Pamiętajmy o tej intencji podczas modlitwy osobistej, a szczególnie zapraszamy w tym tygodniu do licznego udziału w nabożeństwach majowych, podczas których będziemy w to wołanie Kościoła się włączać. Dziś zapraszamy na 16,00 a w tygodniu o g. 17.
  2. W poniedziałek 13 maja – w 102 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie - rozpoczynamy w naszej parafii kolejny cykl fatimskich czuwań modlitewnych. Rozpoczynamy o g. 17 nabożeństwem majowym i Godziną Miłosierdzia (nie będzie w tym dniu Koronki o g. 15), o 18,15 zapraszamy na modlitwę różańcową (cz. I prowadzi Żywy Różaniec, cz. II – Apostolstwo Dobrej Śmierci), na g. 20 zapraszamy całe rodziny do licznego udziału we Mszy św. z rozważaniem praw miłości, których uczy nas NMP. Po Mszy św. - procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła i akt zawierzenia zakończony Apelem Jasnogórskim.
  3. We wtorek obchodzić będziemy święto św. Macieja Apostoła, w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski. W piątek modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy w tym dniu do licznego udziału w modlitwie Koronki o g. 15, a także do uczczenia relikwii św. s. Faustyny po Mszy św. wieczornej.
  4. We wtorek na g. 18 zapraszamy na spotkanie uczestników zakończonego niedawno kursu Alfa oraz wspólnotę św. Bogurodzicy, w piątek – spotkanie młodzieżowej wspólnoty Effatha.
  5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 9,30 dzieci klas III przystąpią do I Komunii św. (pierwsze trzy ławki będą zarezerwowane). W czwartek po wieczornej Mszy św. – próba liturgii przed I Komunią św., a w piątek o g. 15,30 – Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin.
  6. Dziękujemy za ofiary na potrzeby bieżące parafii. W przyszłą niedzielę kolektę na inwestycyjne potrzeby parafii (pokrycie kosztów pierwszych stacji Drogi Krzyżowej) zbiorą członkowie rad parafialnych.
  1. Bóg zapłać za sprzątanie mieszkańcom ul. Morcinka 22. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodziców dzieci komunijnych.
  2. W zakrystii trwają zapisy na trzydniową pielgrzymkę do sanktuariów Dolnego Śląska. Szczegóły w gablotce.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa