Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela wielkanocna, dnia 5 maja 2019 r.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zaproszeni jesteśmy w tym roku szczególnie do czytania  Ewangelii wg św. Jana. Po Mszy św. zachęcamy do uczczeniu przed ołtarzem księgi Pisma Św. i zabranie karteczki z proponowanym fragmentem J do przeczytania i rozważenia.

  1. Dziś na 15,45 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła. Od poniedziałku do soboty zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych o g. 17.
  2. We wtorek zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Zawiązanie wspólnoty, błogosławieństwo wody, soli i oleju o g. 19, o 19,30 Msza św., następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy wstawiennicze.
  3. W środę obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława patrona Polski. W tym dniu o g. 10 w katedrze w Bielsku ks. biskup ordynariusz udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji – modlimy się za kandydatów do  święceń.  Także w środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora do sali domu spotkań. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna.
  4. Z inicjatywy Apostolatu Maryjnego miesiąc maj jest miesiącem Nieustającej Modlitwy w intencji Ojczyzny. Dla naszej parafii został wyznaczony dzień 8 maja. Zapraszamy chętnych parafian do włączenia się w tę krucjatę modlitewną. Przy wyjściu z kościoła można zadeklarować określoną godzinę modlitwy (w dowolnym miejscu i formie – o szczegółach poinformują chętnych osoby zapisujące).
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
  6. W czwartek po wieczornej Mszy św. – próba liturgii przed I Komunią św., a w piątek po wieczornej Mszy św. – spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania. W piątek zapraszamy do modlitwy w intencji śp. ks. proboszcza Piotra Kocura w 4 r. jego śmierci.
  7. Dziękujemy za ofiary na potrzeby diecezji. Przy wyjściu z kościoła do puszek można składać ofiary na radio diecezjalne „Anioł Beskidów”.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie mieszkańcom ul. Morcinka 21. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 22.
  9. W zakrystii zapisy na trzydniową pielgrzymkę do sanktuariów Dolnego Śląska. Szczegóły w biuletynie i w gablotce.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa